Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Stępień: Sezon jeszcze się nie skończył

Wojciech Stępień: Sezon jeszcze się nie skończył

fot. Sabina Bąk

Radomianie dwukrotnie ulegli jastrzębianom, ale Wojciech Stępień chciałby przedłużyć tę rywalizację o kolejne spotkania. - Chociaż jastrzębianie są faworytem, to chcemy walczyć, żeby rywalom nie poszło zbyt łatwo.

Zawodnicy z Radomia zajęli w fazie zasadniczej PlusLigi szóste miejsce, pozytywnie zaskakując większość kibiców. – Z racji niewielkiej ilości czasu, kłopotów z budową drużyny byliśmy na nieco straconej pozycji. Ale po cichu każdy myślał o tym, aby znaleźć się w pierwszej „ósemce” i grać w play off – mówił o założeniach przedsezonowych Wojciech Stępień, drugi trener radomian. Zdaje sobie on jednak sprawę, że w PlusLidze grają zespoły, których potencjał jest znacznie większy niż siatkarzy z Radomia. – Nasza gra, wyniki rozbudziły apetyty kibiców, działaczy. Do pewnego momentu wszystko wyglądało dobrze, aż natknęliśmy się na zespoły, które jasno mówiły, że walczą o medale. I zostaliśmy sprowadzeni na ziemię. Ale broni nie składamy – mówił Stępień. Radomianie już raz udowodnili, że zespół Jastrzębskiego Węgla jest do pokonania, wygrywając 3:0 w fazie zasadniczej.

Drugi trener radomian nie ukrywa, że ostatnie wyniki odbiły się na kondycji psychicznej drużyny. – W Pucharze Polski z późniejszymi finalistami zagraliśmy już lepiej niż w pierwszych dwóch meczach play-off. Na treningach widać, że zaczynamy łapać wiatr w żagle, że znika to przygaszenie, które było dostrzegalne po porażce z Asseco Resovią Rzeszów. Stępień zapowiada, że na spotkania w Radomiu jego drużyna będzie idealnie przygotowana. – Wracają siły fizyczne i mentalne. Chociaż jastrzębianie są faworytem, to chcemy walczyć, żeby rywalom nie poszło zbyt łatwo. Wynik jest sprawą otwartą – ocenił Stępień.

Choć radomianie, awansując do play-off, zaprezentowali się z dobrej strony, to w klubie oczekiwania są znacznie większe. – Sezon jeszcze się nie skończył. Zawsze w takich sytuacjach pojawiają się dywagacje, czy zawodnikom jeszcze się chce, czy już nie. Ważne jest nie tylko, jak się zaczyna sezon, ale także jak się kończy – zauważył Stępień. Podkreślił również, że każdy z siatkarzy walczy o swoją przyszłość. –  Zawodnicy kreują swoją markę. Nie ważne, czy zostaną w Radomiu, czy odejdą, starają się zagrać jak najlepiej, aby pokazać, że są wartościowymi siatkarzami. Mówiąc brzydko, ale obrazowo, muszą się sprzedać i wszyscy to rozumieją, bo nikt nie chce słabych zawodników, tylko dobrych. Drugi trener radomian wierzy, że to zmobilizuje zespół, który jego zdaniem stać na poprawę swojego miejsca w tabeli. – Na pewno o naszych siatkarzach nie można powiedzieć, że nie chce im się już grać, bo osiągnęli cel. Teraz walczymy o to, aby zająć jak najwyższe miejsce, a mamy szansę na naprawdę dobrą lokatę – zakończył Stępień.źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved