Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Władymir Kastornow: Liga Mistrzów dla Rosji

Władymir Kastornow: Liga Mistrzów dla Rosji

fot. zbiory prywatne

Już prawie 10 lat minęło, od kiedy reprezentował barwy bełchatowskiej Skry, prowadzonej wówczas przez szkoleniowca Ireneusza Mazura. Dzisiaj, kilka lat po zakończeniu sportowej kariery, Władymir Kastornow wciąż zajmuje się siatkówką, od kuchni.

Były atakujący rosyjskiej reprezentacji młodzieżowej komentuje obecnie mecze w rosyjskiej telewizji, a na co dzień prowadzi agencję sportową Pro-Volley. Podczas zbliżających się finałów Ligi Mistrzów w Ankarze wystąpią dwa rosyjskie zespoły i jak twierdzi Kastornow, jeden z nich wróci do Rosji z tytułem.

Kto wygra Ligę Mistrzów?

Władymir Kastornow: – Mam przeczucie, że jeden z rosyjskich zespołów wróci do kraju z trofeum.Biełgorod czy Kazań?

– Osobiście uważam, że Biełgorod jest silniejszy od Zenitu. Przede wszystkim pod kątem zagrywki. Biełgorod ma obecnie najsilniejszy serwis w lidze rosyjskiej, a jak wiadomo od zagrywki wszystko się zaczyna. W ostatnich czterech spotkaniach pomiędzy tymi zespołami za każdym razem górą był Biełgorod.

Czyli typujesz Biełgorod?

– Nie podejmę się typowania konkretnej drużyny, ponieważ Liga Mistrzów traktowana jest nieco inaczej niż rosyjska superliga. Tak jak powiedziałem, w rodzimych rozgrywkach Biełgorod dominuje nad Zenitem, ale czy tak samo będzie w Lidze Mistrzów? Tego nie jestem pewien.

W Ankarze naprzeciwko siebie staną również dwie potęgi trenerskie, Alekno oraz Szypulin. Czy można spodziewać się zatem meczu z podtekstami?

– Alekno jest jednym z najlepszych trenerów na świecie, ale Szypulin zawsze był i będzie ikoną rosyjskiej siatkówki. Wszyscy spodziewaliśmy się, że obydwa rosyjskie zespoły staną na przeciwko siebie już w półfinale. Nie sądzę, aby był to bezpośredni pojedynek trenerów. Stawka jest wyższa, ale obydwa zespoły znają się doskonale z rodzimych parkietów.

W tegorocznym Final Four zabrakło przedstawiciela włoskiej ligi. Czy może to oznaczać, że liga rosyjska oficjalnie przegoniła poziomem włoską Serie A?

– W moje opinii rosyjska liga jest obecnie silniejsza niż włoska i wydaje mi się, że ta dominacja tak szybko się nie skończy. Obstawiam, że przez najbliższe 3-5 lat będziemy mieli najsilniejszą ligę świata.

W ubiegły weekend obserwowałeś zmagania pań podczas turnieju finałowego w Baku, gdzie Dynamo Kazań sięgnęło po trofeum.

– Tak, jak widać królujemy obecnie w Europie, mam nadzieję, że ta dominacja utrzyma się również po finałowym turnieju w Ankarze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved