Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zagumny: Jeżeli będę zdrowy, to na pewno pomogę kadrze

Paweł Zagumny: Jeżeli będę zdrowy, to na pewno pomogę kadrze

fot. archiwum

- Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to nie odmówię reprezentacji. Z drugiej strony, jeżeli Stephane Antiga nie będzie mnie widział w kadrze, to też nie będę rozpaczał z tego powodu - mówi na łamach Przeglądu Sportowego Paweł Zagumny.

Paweł Zagumny to uznana marka nie tylko w PlusLidze, ale również w europejskiej siatkówce. Doświadczony rozgrywający w weekend poprowadził drużynę ZAKSY Kędzierzyn-Koźle do drugiego z rzędu zwycięstwa w Pucharze Polski, a sam został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. – Takiej nagrody jeszcze nie mam w swojej kolekcji, także cieszę się podwójnie – mówi popularny „Guma”, dodając: – O reprezentacji będę myślał dopiero po zakończeniu sezonu. Ustaliliśmy ze Stephane’m Antigą, że nasze rozmowy wznowimy po lidze i zobaczymy.

Zagumny przyznaje, że pozostaje w kontakcie z nowym selekcjonerem polskiej reprezentacji i poważnie myśli o grze w mistrzostwach świata. – Prowadzimy rozmowy i jesteśmy ze sobą w kontakcie od około trzech miesięcy. Raz czy dwa rozmawialiśmy ze sobą osobiście, a pozostajemy w kontakcie mailowym. Żadnych konkretnych decyzji jeszcze nie podjąłem – tłumaczy rozgrywający ZAKSY.

Ze względu na dojrzały wiek, jak na siatkarza, wicemistrz Polski najbardziej obawia się o swoje zdrowie. Jeżeli podjąłby się gry w kadrze Antigi, czekałyby go ciężkie, wielomiesięczne treningi na najwyższych obrotach. – Głównie będzie liczyła się kwestia zdrowia. Wiadomo, że najmłodszy już nie jestem, a gra w reprezentacji przez pięć miesięcy to jest duże poświęcenie. W kadrze cały czas trzeba trenować na maksa. Zobaczymy, jak to będzie – powtarza mistrz Europy z 2009 roku, deklarując jednocześnie: – Jeżeli tylko będę zdrowy i będę się czuł na siłach, to na pewno pomogę kadrze, ale w jakim wymiarze – tego jeszcze nie wiem. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to nie odmówię reprezentacji – podkreśla „Guma”, zaznaczając jednocześnie, że jeśli nie znajdzie uznania w oczach trenera reprezentacji, to nie będzie robił z tego tragedii. – Z drugiej strony, jeżeli Stephane Antiga nie będzie mnie widział w kadrze, to też nie będę rozpaczał z tego powodu – kończy Paweł Zagumny.źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved