Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Mroczkowska: Spodziewam sie trudnego spotkania

Katarzyna Mroczkowska: Spodziewam sie trudnego spotkania

fot. Piotr Woźniak

Wrocławiankom, które dwukrotnie pokonały już zespół Muszynianki Muszyna, do awansu do półfinału brakuje tylko jednego zwycięstwa. - Nasza rywalizacja z tym przeciwnikiem jeszcze się nie zakończyła - mówi Katarzyna Mroczkowska.

Przyjmująca wrocławskiej drużyny zauważyła, że pomimo dużej zaliczki z Wrocławia błędem byłoby zlekceważenie rywalek. –  Nasza rywalizacja z tym przeciwnikiem jeszcze się nie zakończyła. W niedzielę gramy z nim na wyjeździe. Spodziewam się trudnego spotkania, muszynianki będą grały u siebie, to też jest jakiś atut. Poza tym według mnie siatkarki z Muszyny wcale nie grały źle w tych pierwszych dwóch meczach. We Wrocławiu aż trzy sety rozstrzygały się po grze na przewagi, ale w każdym z nich górą były gospodynie. Dobre występy podopiecznych Bogdana Serwińskiego dawały nadzieję na bardziej wyrównaną rywalizację w tej parze. – Było to dla nas ważne, by poczuć się pewniej, zaoszczędzić trochę sił i zdrowia, ale nie chcę jeszcze chwalić dnia przed zachodem słońca. We wtorkowym meczu dwa sety były rozegrane na końcówki. Losy meczu mogły się potoczyć inaczej i w przypadku remisu 1:1 wcześniejsze opinie o tym, że nasza rywalizacja będzie wyrównana, faktycznie by się sprawdziły. Tak się jednak nie stało i to nas cieszy – komentowała Mroczkowska, jednocześnie potwierdzając, że wynik nie do końca odzwierciedlał boiskowe wydarzenia.

Siatkarka zwróciła uwagę na to, że wrocławianki nie pokazały swojego najwyższego poziomu w dwóch pierwszych spotkaniach, a potencjał w zespole jest bardzo duży. – Każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, co trzeba poprawić, żeby wygrać jeszcze to jedno spotkanie w Muszynie. Nikomu niczego nie trzeba tłumaczyć. – mówiła Mroczkowska. Zawodniczka odniosła się także do postawy rywalek, zwracając uwagę na siatkarki z reprezentacyjną przeszłością. – Myślę, że w zespole z Muszyny jest ogromne doświadczenie. Ola Jagieło, Paulina Maj, Karolina Różycka i Sylwia Wojcieska to dziewczyny, które w siatkówkę grają od lat. Muszyna ma świetne zawodniczki, które wielokrotnie walczyły już o medale – doceniła klasę rywala siatkarka Impelu Wrocław. W tym sezonie kilka zawodniczek zdecydowało się na zmianę swojej pozycji na boisku. Jedną z nich jest właśnie Mroczkowska, która postanowiła spróbować swoich sił na przyjęciu. – Dla mnie gra na tej pozycji jest takim powiewem świeżości. Po kilku latach występowania na ataku mogę nauczyć się czegoś nowego – dostrzegła pozytywne aspekty swojego wyboru reprezentantka Polski.

źródło: gazetawroclawska.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved