Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabio Gabban: Wiemy, że możemy wygrać z każdym

Fabio Gabban: Wiemy, że możemy wygrać z każdym

fot. archiwum

Po przegranym półfinale Pucharu Polski PGE Skra przygotowuje się do decydujących gier ze stołecznym AZS-em. - Nie będziemy już rozpamiętywać nieudanego występu w Pucharze Polski - uważa statystyk bełchatowian, Fabio Gabban.

W półfinale PP była szansa na zakończenie rywalizacji w czwartym secie i trochę na własne życzenie stanęliście przed koniecznością rozgrywania tie-breaka…

Fabio Gabban: – Do półfinałów awansowały cztery drużyny, które prezentują ten sam poziom gry, więc każda z nich mogła wygrać albo przegrać. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle popełniła w całym turnieju najmniej błędów z tej całej czwórki. W meczu z nami ta mniejsza ilość ich błędów szczególnie dała się we znaki w ważnych momentach pojedynku.

W czym widoczna była największa różnica dzieląca was i kędzierzynian?Mamy w zespole wielu młodych zawodników, którzy z pewnością zagrali w swoim życiu dużo mniej tak ważnych pojedynków o stawkę niż siatkarze ZAKSY. Kędzierzynianie dzięki temu lepiej kontrolowali na boisku nerwy i dlatego też pomogło im to wygrać. Mamy w zespole naprawdę dobrych zawodników, ale oni muszą jeszcze zagrać wiele meczów o taką stawkę i myślę, że w przyszłości wszystko będzie się już układało lepiej.

Sporo problemów mieli zwłaszcza wasi przyjmujący, co mocno wpływało na dalszą grę. Te zagrywki ZAKSY były rzeczywiście takie mocne, czy to może zniżka formy zawodników Skry?

Tak, rzeczywiście mieliśmy trochę problemów z przyjęciem niż zwykle, ale to głównie dlatego, że ZAKSA ma wielu zawodników, którzy dobrze spisują się w polu zagrywki. W całej dwunastce kędzierzyńskiego zespołu jest czterech siatkarzy ze świetną zagrywką i jeśli mają oni dobry dzień, to są w stanie siać zupełne zniszczenie wśród przyjmujących po drugiej stronie siatki.

Przed PGE Skrą kolejne spotkanie w poniedziałek. W nim trzeba postawić kropkę nad i w rywalizacji z AZS-em Politechniką Warszawską. Będzie ciężej po tym niepowodzeniu w Pucharze Polski?

Po turnieju w Zielonej Górze musimy oczyścić nasze głowy z tego przegranego meczu z ZAKSĄ i zagrać każde spotkanie, myśląc tylko o danym przeciwniku. Wiemy bardzo dobrze, że możemy wygrać z każdym, więc jestem pewny, że wychodząc na boisko w Warszawie i mając po drugiej stronie siatki akademików, nie będziemy już rozpamiętywać nieudanego występu w Pucharze Polski.

To twój pierwszy sezon w PlusLidze. Jak ci się pracuje w klubie z Bełchatowa? Jak stoi on organizacyjnie? Masz w końcu porównanie z ligą włoską…

Według mnie Skra jest jednym z najlepszych klubów w Europie, a organizacja w klubie jest niemalże perfekcyjna. Mamy wszystko to, czego potrzebujemy, w tym samym miejscu. We włoskiej lidze nie zawsze można na to liczyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved