Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Będę kibicował sopociankom

Adam Grabowski: Będę kibicował sopociankom

fot. Piotr Woźniak

- Dokończyłyśmy to, co rozpoczęłyśmy dwoma zwycięstwami na własnym boisku w Sopocie - mówiła na pomeczowej konferencji prasowej Izabela Bełcik. Jestem zadowolony z tego meczu - dodawał szkoleniowiec mistrzyń Polski, Teun Buijs.

Atom Trefl Sopot jak burza przeszedł przez pierwszą rundę fazy play-off ORLEN Ligi. Mistrzynie Polski trzykrotnie bez straty seta uporały się z łódzką ekipą, zapewniając sobie awans do półfinału. – Dokończyłyśmy to, co rozpoczęłyśmy dwoma zwycięstwami na własnym boisku w Sopocie. Jestem szczęśliwa, że rywalizacja zakończyła się w trzech setach, bo jej przedłużanie byłoby dla nas niekorzystne. Możemy być zadowolone i skupiamy się na kolejnej fazie play-off – podkreślała po ostatnim spotkaniu Izabela Bełcik, kapitan Atomu Trefla Sopot.

– Przed rywalizacją z sopociankami zdawałyśmy sobie sprawę, że walczymy z mistrzem Polski, który jest od nas potencjalnie mocniejszy – mówiła Magdalena Śliwa, która dowodzi grą Budowlanych. Doświadczona zawodniczka skarżyła się na problemy zdrowotne jej zespołu, co z pewnością nie pozwoliło nawiązać bardziej wyrównanej walki z sopocką drużyną. – Zabrakło w naszej drużynie pełni zdrowia. Kontuzje nam nie pomogły i nie mogłyśmy grać w kompletnym składzie, tak jak sobie tego życzyłyśmy – zaznaczyła kapitan łodzianek, wyrażając nadzieję, że jej koleżanki szybko wyleczą wszystkie urazy i staną do walki o piątą lokatę. – Jest trochę czasu do kolejnych spotkań, dlatego mam nadzieję, że dziewczyny się wykurują i będzie lepiej – zakończyła Śliwa.

Teun Buijs, szkoleniowiec Trefla, nie mógł być niezadowolony po szybkim wyeliminowaniu rywalek. Holender miał jednak kilka uwag do swoich siatkarek. – Jeśli chodzi o mecz, to dobrze go zaczęliśmy, a potem mieliśmy trochę problemów spowodowanych głównie błędami w zagrywce – tłumaczył trener zawodniczek z Sopotu. – Później poprawiliśmy to, do tego doszła dobra gra w defensywie i wygraliśmy spotkanie. Jestem zadowolony z tego meczu – dodał Buijs, który wraz z drużyną przygotowuje się już do meczów półfinałowych ORLEN Ligi. – Teraz przez najbliższych 10 dni będziemy przygotowywać się do kolejnych pojedynków – powiedział.Adam Grabowski, trener Beef Master Budowlanych, pomimo srogiej porażki nie ukrywał sympatii do klubu z Trójmiasta. – Będę kibicował Atomowi w dalszych poczynaniach, wiadomo z jakich względów (w ubiegłym roku Grabowski wywalczył z sopociankami mistrzostwo Polski – przyp. red.). My zrobimy wszystko, by zdobyć piąte miejsce. Chcemy wykorzystać najbliższy czas i mam nadzieję, że przystąpimy z dużą determinacją do meczów o piątą lokatę – zakończył łódzki szkoleniowiec.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved