Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Tomczyk: Szeroka ławka jest naszym dużym atutem

Tomasz Tomczyk: Szeroka ławka jest naszym dużym atutem

fot. archiwum

- Trzeci mecz nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Do końca musieliśmy solidnie pracować, by rozstrzygnąć go na swoją korzyść - powiedział po wyeliminowaniu z play-off Energi Pekpolu Ostrołęka Tomasz Tomczyk, atakujący MKS-u Banimexu Będzin.

W pierwszej rundzie play-off siatkarze MKS-u Banimexu Będzin trzykrotnie pokonali Energę Pekpol Ostrołęka. Podopiecznym trenera Dudźca nie udało się sprawić niespodzianki, a cała rywalizacja przebiegała pod dyktando triumfatora rundy zasadniczej. – Tak właśnie zakładaliśmy. Chociaż ten trzeci mecz nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Do końca musieliśmy solidnie pracować, by rozstrzygnąć go na swoją korzyść – powiedział Tomasz Tomczyk, atakujący MKS-u.

O ile dwa pierwsze mecze toczyły się bez większej historii, o tyle w trzecim spotkaniu przed własną publicznością siatkarze Pekpolu znacznie wyżej zawiesili poprzeczkę faworytom. – U siebie zespół z Ostrołęki postawił na mocną zagrywkę i bardzo utrudnił nam nią granie w pierwszym i drugim secie. Z kolei nam brakowało tego elementu, a przecież wcześniej zagrywką przeważnie dobrze graliśmy. Wydawało się, że w drugiej partii kontrolowaliśmy już sytuację, ale kilkupunktowa przewaga chyba na moment nas uśpiła, przez co doszło do nerwowej końcówki. Na szczęście wygraliśmy ją i w dwóch kolejnych setach graliśmy spokojnie, dowożąc zwycięstwo do końca – zaznaczył zawodnik zespołu znad Czarnej Przemszy.

Po raz kolejny okazało się, że dużym atutem drużyny prowadzonej przez trenera Dacewicza jest wyrównany skład. Mimo że z urazem boryka się Mariusz Gaca, to dzielnie zastąpił go Sebastian Warda. W meczu w Ostrołęce najlepszego dnia nie miał także Grzegorz Wójtowicz, którego z powodzeniem zastąpił Maciej Wołosz. – Szeroka ławka jest naszym dużym atutem. Po to klub sprowadził dwunastu równorzędnych zawodników, aby do końca rozgrywek miał kto grać, nawet w razie urazów czy słabszej dyspozycji niektórych graczy – podkreślił Tomczyk.Mariusz ma problem z achillesem, ale już w przyszłym tygodniu powinien normalnie z nami trenować i być gotowy do gry na półfinał – dodał.Kolejnym przeciwnikiem będzinian będzie KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, który w pierwszej rundzie play-off wyeliminował Ślepska Suwałki. – Myślałem, że w tym ćwierćfinale będą rozegrane więcej niż trzy mecze. Nie wiedziałem, na czyją korzyść on się rozstrzygnie – powiedział atakujący MKS-u, dla którego nie ma znaczenia, na kogo jego drużyna trafi w półfinale. – Nie ważne, z kim będziemy walczyć. Jeśli my będziemy grać swoją siatkówkę, to powinno być dobrze – zakończył Tomczyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved