Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ORLEN Liga powiększona

ORLEN Liga powiększona

fot. archiwum

W środowe popołudnie w Warszawie zakończyło się dwudniowe posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Ustalono na nim między innymi powiększenie ORLEN Ligi od sezonu 2014/15 do dwunastu zespołów.

Na posiedzeniu zarządu omówiony i przyjęty został budżet Polskiego Związku Piłki Siatkowej na rok 2014. Szczegółowo zaprezentowane i przedyskutowane zostały plany szkoleniowe reprezentacji narodowych kobiet i mężczyzn w bieżącym roku.

Zarząd zapoznał się z raportem, harmonogramem przygotowań, schematem Komitetu Organizacyjnego FIVB mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014 oraz z projektem struktury dystrybucji biletów.

W trakcie posiedzenia zarząd zatwierdził trenerów reprezentacji Polski w siatkówce plażowej na rok 2014:
Sławomir Robert
– trener kadry narodowej młodzieżowców
Andrzej Piotrowski – trener kadry narodowej juniora i juniora młodszego
Violetta Bakoś – trenerka kadry narodowej juniorek młodszych, juniorek i młodzieżówki.Zarząd zatwierdził także powiększenie ORLEN Ligi do 12 zespołów oraz zasady awansów i spadków w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz I i II lidze kobiet na sezon 2014/2015. Szczegóły terminarza zostaną przedstawione pod koniec tygodnia.

Przeprowadzona została dyskusja dotycząca sporu pomiędzy AZS-em Częstochowa a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i zawodnikiem Grzegorzem Boćkiem. Zarząd przyjął uchwałę o zwiększeniu składu Sądu Odwoławczego przy PZPS z 10 do 15 osób. Kandydaci na wakujące i nowe miejsca zostaną wyłonieni i przedstawieni do akceptacji na kolejnym posiedzeniu Zarządu PZPS. Do tego też czasu niezależny podmiot przeanalizuje dotychczasowy status i ramy prawne działania Sądu Odwoławczego oraz przedstawi propozycje zmian w jego funkcjonowaniu. Do momentu uzupełnienia składu Sądu Odwoławczego, ze względu na niewypełnienie wymogów Regulaminu Sądu Odwoławczego, sprawa sporu dotycząca Grzegorza Boćka nie będzie rozpatrywana.

Zapadła decyzja o zwołaniu na 10 czerwca 2014 roku Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego PZPS.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved