Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Atom Trefl Sopot pierwszym półfinalistą

ORLEN Liga: Atom Trefl Sopot pierwszym półfinalistą

Trzecie spotkanie pomiędzy Budowlanymi Łódź a Treflem Sopot było niemal bliźniaczo podobne do poprzednich. Mistrzynie Polski wygrały bez straty seta i dzięki temu awansowały do półfinału ORLEN Ligi. Łodzianki w żadnej z partii nie zdobyły 20 punktów.

Mistrzynie Polski po dwóch zwycięstwach, które bez straty seta odniosły w Trójmieście, wyraźnie nie miały ochoty zostawać w Łodzi do piątku. Sopocianki rozpoczęły mecz od prowadzenia 6:0. Znakomitą serię na otwarcie pojedynku przerwała dopiero zepsuta zagrywka Izabeli Bełcik. Na pierwszą przerwę techniczną podopieczne Teuna Buijsa schodziły z przewagą 8:2. Chwilę później gospodynie zdobyły punkt po udanym ataku z lewej strony Tabithy Love, ale sopocianki odpłaciły im groźnymi piłkami ze strony Zuzanny Efimienko. Później dwukrotnie pomyliła się jednak Anna Podolec, a łodzianki zniwelowały straty do 4 punktów (10:14). Znakomicie w bloku prezentowała się jednak Efimienko i przy stanie 14:20 o czas poprosił trener gospodyń Adam Grabowski. Zawodniczki Budowlanych zepsuły w krótkim czasie dwie zagrywki, a „atomówki” nie pozwoliły sobie na utratę przewagi. Już pierwszą piłkę setową przy stanie 24:18 wykończyła atakiem ze środka Justyna Łukasik.

Sopocianki pewnie wygrały pierwszą partię, choć identycznie jak rywalki, aż 7 punktów oddały po własnych błędach. Jeśli ta statystyka zaniepokoiła któregoś z grupy sopockich kibiców obecnych w Atlas Arenie, to słusznie. W drugim secie dominacja Atomu Trefla nie była już taka oczywista. Wprawdzie trójmiejskie siatkarki ponownie rozpoczęły partię udanie, od prowadzenia 5:1 po ataku Briżitki Molnar, ale chwilę później było już tylko 7:6. Gospodynie doprowadziły nawet do remisu po 11 i dopiero po bloku na Anicie Kwiatkowskiej pozwoliły sopociankom na prowadzenie więcej niż 1 punktem (16:14). W końcu jednak Atom Trefl znów zaczął grać dokładniej i na nic zdały się kolejne przerwy na żądanie trenera Grabowskiego. Po tym, jak końcówkami palców z drugiej linii na sam środek boiska przebiła Charlotte Leys, sopocianki miały piłkę setową. Ponownie wykorzystały ją za pierwszym razem, gdy skutecznie zablokowały Noris Cabrerę. Tym samym powtórzyły wynik z poprzedniej partii, choć jej przebieg był zupełnie inny.

Wynik trzeciego seta otworzyła Cabrera, obijając blok swoich byłych klubowych koleżanek, ale sopocianki odpowiedziały serią 5 punktów z rzędu. Znakomicie dysponowana w ataku była Podolec, a Atom Trefl wypracował prowadzenie 12:4. Gospodynie w dużym stopniu za sprawą Cabrery zdołały jeszcze nawiązać walkę, a po autowym ataku Bełcik ich strata zmalała do 3 punktów (12:15). Na drugą przerwę techniczną Atom Trefl opuszczał parkiet z przewagą 4 oczek, po tym, jak walkę na siatce wygrała Łukasik. Sopocianki na chwilę pozwoliły gospodyniom zbliżyć się na 2 punkty, ale po atakach Podolec odzyskały bezpieczną przewagę. Przy stanie 17:22 jeszcze raz o przerwę poprosił trener gospodyń, ale mistrzynie Polski grały za szybko dla swoich rywalek – po bloku na Cabrerze sopocianki miały piłkę meczową. Tym razem nie rozstrzygnęły wyniku seta przy pierwszej okazji, ale już drugie podejście było udane. Błąd popełniła Cabrera i trójmiejski zespół mógł cieszyć się z przejścia łodzianek w ćwierćfinale bez straty seta.

Beef Master Budowlani Łódź – Atom Trefl Sopot 0:3
(18:25, 18:25, 19:25)

stan rywalizacji: 3:0 dla Trefla

Budowlani: Śliwa (3), Love (1), Ściurka, Pycia (3), Cabrera (9), Sikorska (2), Durajczyk (libero) oraz Kwiatkowska (1), Nuszel (13), Trach (4), Cabajewska i Grajber (1)
Trefl: Leys (7), Bełcik (3), Podolec (18), Efimienko (10), Molnar (8), Łukasik (10), Zenik (libero) oraz Gajewska, Hill i Radulović