Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Możdżonek: Praca, którą wykonujemy, ma sens

Marcin Możdżonek: Praca, którą wykonujemy, ma sens

fot. Cezary Makarewicz

- Praca, którą wykonujemy, ma sens. Proste. To naprawdę ma sens! Wszyscy w to uwierzyli, bez względu na to, co będzie dalej - mówi środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Marcin Możdzonek, który nie ukrywa w tym sezonie aspiracji reprezentacyjnych.

Czym jest dla nas Puchar Polski? To była obrona trofeum sprzed roku i nie ma znaczenia, że nie chodziło o wielką kasę czy awans do pucharów. Tyle drużyn przyjechało go zdobyć, że to naprawdę musiała być poważna sprawa – mówi o triumfie ZAKSY przed kilku dni Marcin Możdżonek.

Sezon dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie rozpoczął się najlepiej. Kibiców szczególnie zabolało wczesne odpadnięcie z rozgrywek Ligi Mistrzów. – Odpadliśmy z niej, bo źle podeszliśmy do tematu. Popełniliśmy błędy jako drużyna i z tego powodu nie awansowaliśmy dalej w Lidze Mistrzów. Wyciągnęliśmy wnioski, przełożyliśmy je na inne trenowanie, ale także inne podejście nas, zawodników, do trenera i sztabu do nas. Dlatego teraz jest inaczej. Idziemy ramię w ramię, dążąc do wspólnego celu – mówi Możdżonek cytowany przez Przegląd Sportowy. – Może musiało się tak stać, żebyśmy my, jako ZAKSA, zaczęli grać na poziomie, jakiego się od nas oczekuje i jakiego my sami oczekujemy od siebie?

Środkowy ZAKSY nie ukrywa, że bardzo liczy na powołanie do reprezentacji. – Zostawiałem na zgrupowaniach kadry zdrowie, zostawiałem serce, ciężko pracowałem, tak jak pozostali moi koledzy. Ludzie z zewnątrz o wielu rzeczach nie wiedzą. Nie muszą znać szczegółów, niech uwierzą tylko, że naprawdę wiele nas to kosztuje – twierdzi Marcin Możdżonek. – Będę zły, jeśli mnie teraz nie będzie w kadrze, gdy nie dostanę szansy na rywalizację, bo o to się rozchodzi. Nie roszczę sobie przecież praw, by być w meczowej szóstce czy dwunastce, to byłoby absurdalne. Uważam jednak, że jestem w stanie stanąć do walki, uczciwej, po to, żeby pomóc swojej reprezentacji. Jeśli mnie w niej zabraknie, nie otrzymam szansy, uznam to za porażkę – dodaje.Cały wywiad Kamila Składowskiego w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved