Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lubinianie wytrzymali presję

I liga M: Lubinianie wytrzymali presję

W piątym meczu, decydującym o awansie do półfinału, siatkarze Cuprum Mundo Lubin wykorzystali atut własnego parkietu i pokonali Krispol Września 3:0. Goście ambitnie walczyli, lecz nie znaleźli skutecznej recepty na dobrze dysponowanych tego dnia rywali.

Początek spotkania był dość nerwowy po obu stronach siatki. Przyjezdni dobrze spisywali się w ataku, ale psuli sporo zagrywek, przez co wynik w pierwszych minutach oscylował wokół remisu. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a po zbiciu Łukasza Łapszyńskiego minimalnie lepsi na pierwszej przerwie technicznej byli miedziowi. W kolejnych minutach obie drużyny wciąż grały cios za cios. W przyjęciu dobrze spisywał się Michał Dębiec, co pozwalało Łukaszowi Jurkojciowi prowadzić kombinacyjną grę. Ale podopieczni trenera Szabelskiego dotrzymywali kroku przeciwnikom. Dopiero blok na Łukaszu Murdzi i udana kontra spowodowały, że Cuprum odskoczyło od rywali na dwa oczka (16:14). W dodatku chwilę później punktową zagrywką popisał się Adam Michalski, dzięki czemu lubinianie uciekali przeciwnikom. Do walki wielkopolskich siatkarzy próbował poderwać Murdzia, dzięki któremu zbliżyli się oni do lubinian. W końcówce drużyna prowadzona przez trenera Jankowiaka miała możliwość doprowadzenia do remisu, ale błąd Kacpra Bielickiego sprawił, że coraz bliżej sukcesu w premierowej odsłonie byli gospodarze. Ostatecznie triumfowali w niej 25:22, a zakończył ją as serwisowy Szymona Romacia.

W drugim secie miedziowi poszli za ciosem. Dobre zagrywki Romacia i nerwowa gra przyjezdnych spowodowały, że od początku ton boiskowym wydarzeniom zaczęli nadawać gospodarze. Wprawdzie goście próbowali odrabiać straty, ale popełniali za dużo błędów, w efekcie czego po udanej akcji Pawła Siezieniewskiego przegrywali już 4:8. Widać było, że podopieczni trenera Szabelskiego zdecydowanie lepiej od przeciwników prezentowali się na zagrywce. W dodatku w ataku zaczął mylić się Murdzia, a sytuacja Krispolu zaczęła robić się coraz mniej komfortowa (8:13). W kolejnych minutach wrześnianom nie udawało się odrzucić przeciwników od siatki, przez co ci mieli ułatwione zadanie w ataku. Wprawdzie chwilę później autowym zbiciem popisał się Romać, ale wciąż lubinianie trzymali rywali na dystans czterech oczek. W dodatku gracze z Wielkopolski popełniali sporo błędów w polu serwisowym, a to przybliżało faworyta do sukcesu w drugiej partii (20:16). W decydujących momentach udanym atakiem na środku siatki popisał się jeszcze Michalski, a szczęśliwy serwis Siezieniewskiego przypieczętował wygraną gospodarzy (25:19).

Już na początku trzeciej odsłony gospodarze ponownie ustrzelili wrześnian zagrywką, a przy stanie 0:3 o czas dla swojego zespołu poprosił trener Jankowiak. Chwilę później zawodnicy Cuprum popisali się szczelnym blokiem, a z każdą kolejną akcją czuli się coraz pewniej na boisku. W dodatku dysponując stabilnym przyjęciem, nie mieli problemów z kończeniem pierwszej akcji, co błyskawicznie znajdowało swoje odzwierciedlenie w wyniku (8:3). Przyjezdni próbowali odrabiać straty, ale wyraźnie brakowało im recepty na rozmontowanie dobrej gry lubinian. W dodatku wciąż przeciwników zagrywką gnębił Romać, a z wielkopolskich siatkarzy z każdą przegraną akcją uchodziło powietrze i zaczynało brakować im wiary w odwrócenie wyniku spotkania (15:6). Dobre zagrywki Witolda Chwastyniaka i kilka błędów lubinian pozwoliło Krispolowi nieco zmniejszyć straty, ale wciąż sześć punktów dzieliło oba zespoły (16:10). Po drugiej przerwie technicznej swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Łapszyński, a w szeregach podopiecznych trenera Jankowiaka brakowało skutecznej zagrywki, dzięki której mogliby jeszcze nawiązać walkę z faworytami. Wprawdzie w końcówce w szeregi gospodarzy wdarła się lekka dekoncentracja, a po zbiciu Murdzi Krispol zbliżył się do przeciwników na cztery oczka (17:21). Ale ostatnie słowo należało do miedziowych, którzy dzięki dobrej postawie w bloku i popsutemu serwisowi rywali trzecią partię rozstrzygnęli na swoją korzyść 25:18 i w związku z tym zagrają w półfinale.

KS Cuprum Mundo Lubin – Krispol Września 3:0
(25:22, 25:19, 25:18)

stan rywalizacji: 3:2 dla Cuprum

Cuprum: Romać, Boula, Kadziewicz, Michalski, Siezieniewski, Łapszyński, Kryś (libero) oraz Kasper i Kordysz
Krispol: Iglewski Marcin, Jurkojć, Chwastyniak, Bielicki, Murdzia, Dobosz, Dębiec (libero) oraz Narowski, Iglewski Mateusz, Rohnka i Kempiński