Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Halkbank gotowy na konfrontacje z jastrzębianami

Halkbank gotowy na konfrontacje z jastrzębianami

fot. tvf.org.tr

Turniej finałowy Ligi Mistrzów już za 4 dni. Halkbank Ankara podejmie w Ankarze Jastrzębski Węgiel, Zenit Kazań oraz Biełogorie Biełgorod. - Powtarzam moim zawodnikom, że najważniejsza jest koncentracja na meczu półfinałowym - mówi trener Radostin Stojczew.

W poniedziałek turecki klub zwołał specjalną konferencję prasową, w której udział wzięli prezydent klubu, Selahettin Suleymanoglu, członkowie zarządu klubu, trener Radostin Stojczew, asystent trenera Tajner Ayvazoglu, a także siatkarze: Raphael de Oliviera oraz Osmany Juantorena.

Prezydent klubu, Selahettin Suleymanoglu, przyznał, że organizacja turnieju finałowego Ligi Mistrzów to historyczne wydarzenie dla jego klubu. – Turniej finałowy jest prestiżową imprezą i po raz pierwszy rozegrany zostanie w Turcji. Jak wszyscy wiedzą, w półfinale zmierzymy się z polskim zespołem, Jastrzębskim Węglem. Pokonaliśmy ich już raz w tym sezonie. Naszym celem jest kolejne zwycięstwo 22 marca, a co za tym idzie kwalifikacja do finału.

Trener Halkbanku, Radostin Stojczew, zapewnił, że jego drużyna zrobi wszystko, co w ich mocy, aby awansować do finału. – To zaszczyt móc występować w Lidze Mistrzów. Fakt, że finały rozgrywane są tutaj w Ankarze, cieszy mnie podwójnie. Staniemy naprzeciwko najlepszych obecnie zespołów w Europie. Nasz występ jest ważny nie tylko dla naszego klubu, ale również dla całej tureckiej siatkówki. Sztab szkoleniowy oraz zawodnicy są gotowi na ten mecz. Drużyna, która zagra z większym poświęceniem, zwycięży. Powtarzam moim zawodnikom, że najważniejsza jest koncentracja na meczu półfinałowym. O finale możemy myśleć dopiero, gdy do niego awansujemy – mówił szkoleniowiec tureckiej drużyny. W bojowym nastroju wypowiadał się również Matej Kazijski, jeden z filarów Halkbanku. – Pracowaliśmy ciężko przez kilka ostatnich miesięcy z myślą o tym turnieju. Jesteśmy gotowi do walki.Mecze półfinałowe rozegrane zostaną w sobotę, 22 marca. Pierwsi na boisko wybiegną zawodnicy Zenitu Kazań oraz Biełogorie Biełgorod. W drugim półfinale zmierzą się Jastrzębski Węgiel oraz Halkbank Ankara. Finał oraz mecz o trzecie miejsce rozegrane zostaną w niedzielę, 23 marca.

Organizatorzy próbują przyciągnąć do hali jak największą liczbę kibiców poprzez akcję reklamową w największych tureckich supermarketach, a także uniwersytetach. Karnety dla kibiców na cały turniej finałowy w najlepszych sektorach kosztują 150 tl (około 205 zł). Jastrzębski Węgiel wyśle do Ankary samolot czarterowy ze swoimi kibicami.

źródło: finalfour2014-ankara.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved