Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Artur Wójcik: Na tym etapie nie ma już słabych drużyn

Artur Wójcik: Na tym etapie nie ma już słabych drużyn

fot. archiwum

- Bardzo mile wspominamy ubiegłoroczny pobyt w Kętrzynie. Mistrzostwa Polski kadetek były imprezą udaną. Gospodarze postarali się, żeby wszystko zostało perfekcyjnie przygotowane - mówi trener UMKS-u MOS Wola Warszawa, Artur Wójcik.

Tym razem – od 2 do 6 kwietnia – w Kętrzynie rozegrane zostaną finały mistrzostw Polski juniorek. Dziś w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie grup tego czempionatu. – Na tym etapie nie ma już słabych drużyn. Także nie podejmuję się odpowiadania na pytanie czy losowanie było dla nas dobre, czy złe – dodaje Artur Wójcik.

MOS z warszawskiej Woli jest od wielu lat znany z doskonałej pracy z młodzieżą. Jednak na krajowej arenie większe sukcesy odnosili chłopcy, grający w różnych kategoriach młodzieżowych. – W 2012 roku nasze dziewczyny były piąte w Polsce wśród młodziczek i kadetek. W pewien sposób więc akcentujemy swoją obecność w kraju. Przed rokiem po piątej lokacie w Kętrzynie pozostał mały niedosyt. Przegrywaliśmy końcówki ważnych spotkań w grupie. Aspiracje mieliśmy trochę większe – podkreśla Artur Wójcik.

Przed rokiem w Kętrzynie UMKS MOS Wola prowadził z Impelem Gwardią Wrocław 2:1 oraz 23:21 i przegrał tę partię, a następnie tie-breaka. W drużynie warszawskiej grała wówczas Paulina Bałdyga, jedna z siedmiu mistrzyń Europy kadetek, które wystąpiły w Kętrzynie. W tym sezonie do stołecznej drużyny dołączyła inna złota medalistka kontynentalnego czempionatu Malwina Smarzek.Jest to bardzo wszechstronna zawodniczka, z powodzeniem może grać jako przyjmująca i atakująca – mówi Artur Wójcik.W turnieju półfinałowym warszawski zespół w grupie I pokonał po 3:0 MKS Zryw-Volley Iława oraz UKS Barnim Goleniów i przegrał z KS-em Pałac Bydgoszcz 1:3.

 

Zobacz również:
Grupy turnieju finałowego MP juniorek

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved