Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Śmiałe plany będzińskiego klubu

Śmiałe plany będzińskiego klubu

fot. archiwum

MKS Banimex Będzin przypieczętował w weekend awans do najlepszej czwórki siatkarskiej pierwszej ligi. Tym samym zagłębiowski klub spełnił sportowy warunek uczestnictwa w zawodowej PlusLidze. Zatem co dalej?

Zagłębie Dąbrowskie nie ma reprezentanta w męskiej elicie od roku 2008, gdy z rozgrywek wycofał się Płomień Sosnowiec. W mieście nad Brynicą starają się odbudować zespół, który na razie skutecznie walczy o awans do drugiej ligi, ale na razie wizytówką zagłębiowskiej siatkówki jest ekipa z Będzina. W weekend MKS wygrał trzeci mecz ćwierćfinału play-off z Pekpolem Ostrołęka i zapewnił sobie awans do strefy medalowej.

Działacze MKS-u muszą teraz zgromadzić odpowiednio wysoki budżet (ponad dwa miliony złotych), zbudować skład z potencjałem na zwycięstwa oraz zgłosić do rozgrywek halę, która spełni wymogi PlusLigi.

Już we wtorek także tymi problemami zajmie się klubowy zarząd. Z naszych informacji wynika, że jeżeli sponsorzy i władze miasta wywiążą się z deklaracji, które składano przed i w trakcie rozgrywek, to budżet na zawodowe rozgrywki nie będzie zagrożony. Co za tym idzie, będą też pieniądze na wzmocnienia i grę na wyższym poziomie.Największy problem jest z halą. Władze MKS-u rozważają wyprowadzkę drużyny z miasta do czasu, aż w Będzinie powstanie nowa hala. Rozmawiano o dwóch lokalizacjach: Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej. Działacze MKS-u po cichu liczą jednak, że może jednak uda im się obronić Łagiszę. Kameralny obiekt przy ulicy Jedności może pomieścić tylko około 500 osób. Marne jest też tam oświetlenie, na które zawsze narzeka telewizja. Władze klubu i, co równie ważne, miasta chcą jednak temu zaradzić i planują inwestycje oraz doraźny remont obiektu.

Autor: Wojciech Todur, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved