Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Trzeba zmienić podejście do gry

Marcin Wojtowicz: Trzeba zmienić podejście do gry

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

- Zabrakło zaangażowania. Po drugiej stronie siatki widać było, że dziewczyny grają w play-off. A my zagraliśmy w tym spotkaniu tak, jakby finał już nam się należał - powiedział po niedzielnej porażce z Karpatami trener Developresu, Marcin Wojtowicz.

Rywalizacja w I lidze kobiet wkracza w decydującą fazę. W miniony weekend zostały rozegrane pierwsze mecze półfinałowe. W rywalizacji Developresu Rzeszów z Karpatami Krosno jest remis 1:1. Pierwsze spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęły podopieczne trenera Wojtowicza, ale w drugim musiały już uznać wyższość przeciwniczek. – Miało być lepiej niż w sobotę, a było dużo gorzej. Musimy poważnie porozmawiać w szatni. Zastanowić się nad naszym podejściem do wykonywania obowiązków. W tym meczu zabrakło zaangażowania. Po drugiej stronie siatki widać było, że dziewczyny grają w play-off. A my zagraliśmy w tym spotkaniu tak, jakby finał już nam się należał – nie krył złości po drugim meczu trener Developresu Rzeszów, Marcin Wojtowicz. To bardziej my przegrałyśmy z zespołem z Krosna, niż Karpaty z nami wygrały. Powtórzyły się błędy, które przytrafiły się nam w sobotę, z tym że w pierwszym meczu wyglądało to trochę lepiej – dodała na łamach Gazety Wyborczej rozczarowana wynikiem Dominika Nowakowska.

Zupełnie inne nastroje panowały w szeregach drugiego z podkarpackich beniaminków. Podopieczne trenera Stanisławczyka nie ukrywały radości z niedzielnego triumfu. – W niedzielę zagrałyśmy jeszcze lepsze spotkanie. Wyszłyśmy bardziej rozluźnione. Nie bałyśmy się grać z zespołem z Rzeszowa i myślę, że to był klucz do zwycięstwa, z którego bardzo się cieszymy – zaznaczyła Paulina Czekajska, libero Karpat.

Teraz rywalizacja przenosi się do Krosna. Tam zostaną rozegrane dwa pojedynki. Jeśli obie drużyny ponownie podzielą się zwycięstwami, to piąte, decydujące spotkanie zostanie rozegrane w Rzeszowie. – Nie możemy zwracać uwagi na to, że Karpaty będą miały przewagę własnej hali. Jeśli chcemy awansować do finału, to musimy wygrać tam przynajmniej jedno spotkanie. Najważniejsze, aby podejść do meczu inaczej niż do tego niedzielnego. Musimy bardziej przyłożyć się do gry, a wtedy powinno być lepiej – powiedziała Nowakowska. – Trzeba zmienić podejście do gry. Podnieść się mentalnie. Karpaty w dalszym ciągu to ta sama drużyna, z którą grając na swoim poziomie, powinniśmy wygrać – zakończył szkoleniowiec Developresu.* Więcej w Gazecie Wyborczej Rzeszów

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved