Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Krystyna Strasz: Musimy zapomnieć o drugim meczu

Krystyna Strasz: Musimy zapomnieć o drugim meczu

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Mamy nauczkę z ubiegłego sezonu, że jedno zwycięstwo to bardzo dużo, musimy zapomnieć o tych meczach z BKS-em - powiedziała libero dąbrowskiej drużyny Krystyna Strasz. Dąbrowiankom brakuje jednej wygranej do awansu do półfinału.

Po przegranym półfinałowym meczu w Pucharze Polski z Muszynianką Muszyna dąbrowianki zmierzyły się w ćwierćfinale ORLEN Ligi z BKS-em Bielsko-Biała. W dwóch spotkaniach podopieczne trenera Negro odniosły pewne zwycięstwa. – Porażka w meczu Pucharu Polski była dla nas dobrą lekcją, z której wyciągnęłyśmy wnioski i można powiedzieć, że ta lekcja została dobrze przez nas odrobiona – stwierdziła libero MKS-u, Krystyna Strasz. W drugim spotkaniu od samego początku MKS narzucił swój styl gry i dominował na boisku. Bialanki stanowiły tło dla dobrze dysponowanego rywala. – Od samego początku realizowałyśmy bezbłędnie wszystkie założenia taktyczne i znalazło to odzwierciedlenie w wyniku tego meczu. W trzeciej partii trochę odpuściłyśmy i do głosu doszły nasze rywalki. Trzeba pamiętać, że BKS to naprawdę dobra drużyna, która potrafi grać – powiedziała zawodniczka dąbrowskiej drużyny.

Ważnym elementem, który zadecydował o zwycięstwie, była gra w bloku oraz obronie. – Myślę, że wszystkie dobrze zagrałyśmy w obronie. Dzięki podbijanym piłkom w obronie zdobywamy punkty w kontratakach – oznajmiła siatkarka. Ekipie z Zagłębia brakuje już tylko jednego zwycięstwa do awansu do fazy półfinałowej. – Mamy już nauczkę z zeszłorocznego finału, że jedno zwycięstwo to jest bardzo dużo. Musimy zapomnieć o tych meczach, brakuje nam już tylko jednej wygranej. To zwycięstwo odniesione w Bielsku-Białej będzie dla nas najważniejsze – zakończyła Krystyna Strasz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved