Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Mróz: My nic nie musimy, my możemy

Katarzyna Mróz: My nic nie musimy, my możemy

fot. Mariusz Harbatowicz

W Policach opadły już emocje po zdobyciu Pucharu Polski i teraz zespół skupia się na walce w ORLEN Lidze. W rywalizacji z ekipą z Legionowa policzanki prowadzą już 2:0. W obu meczach swoją wysoką formę potwierdziła Katarzyna Mróz.

Siatkarki Chemika Police w rywalizacji z legionowiankami prowadzą już 2:0, ale na pewno oba rozegrane w Policach spotkania nie były dla podopiecznych Giuseppe Cuccariniego spacerkiem. Przyjezdne postawiły momentami naprawdę trudne warunki. – W niedzielę było na pewno ciężej niż w pierwszym meczu. Szkoda pierwszego seta, bo musiałyśmy potem zagrać o jedną partię więcej i trochę się pomęczyłyśmy. Najważniejsza jest jednak wygrana i to się liczy – mówi środkowa Chemika, Katarzyna Mróz. W obu meczach duże znaczenie miała dobra zagrywka policzanek. Kiedy ona funkcjonowała dobrze, siatkarki z Legionowa miały spore kłopoty ze swoją grą i traciły punkty seriami. – Cały czas stawiamy na tą zagrywkę, bo jak zagramy dobrze w tym elemencie, to potem łatwiej nam się gra w bloku, obronie. Cały czas powtarzałyśmy sobie, żeby dobrze grać zagrywką i to zaprocentowało – opowiada Mróz.

W zespole z Legionowa były roszady w składzie, szansę gry dostały m.in. zawodniczki młode, jak Wójcik czy Szymańska. Jak przyznaje Katarzyna Mróz, te zmiany nie były dla Chemika zaskoczeniem. – My byłyśmy przygotowane na każdą sytuację, jaka była po tamtej stronie. Przede wszystkim jednak koncentrujemy się na naszej grze, na tym, żebyśmy wszystkie elementy wykonywały dobrze – mówi środkowa polickiej drużyny. Katarzyna Mróz przyznała także, że obecność młodych zawodniczek na boisku jest pozytywną sytuacją dla całej polskiej siatkówki. – To jest bardzo fajna rzecz, potrzebujemy tych młodych dziewczyn – stwierdziła Mróz. Teraz przed policzankami mecz lub mecze w Legonowie. – Na pewno nie będzie łatwo, ale zrobimy wszystko, aby zakończyć w Legionowie tę rywalizację, żeby stracić jak najmniej sił – opowiada siatkarka zapytana o nastawienie przed wyjazdem.

Policzanki nieco ponad tydzień temu zdobyły cenne trofeum, jakim jest Puchar Polski. Nie miały jednak problemów ze skoncentrowaniem się na meczach z Legionovią. – Byłyśmy trochę zmęczone, bo to był jednak ciężki turniej. Nie miałyśmy za dużo czasu na odpoczynek, ale teraz będzie trochę więcej regeneracji – opowiada Mróz. Teraz Chemik Police skupia się przede wszystkim na walce o mistrzostwo Polski, ale jak przyznaje Katarzyna Mróz, nie odczuwa dużej presji. – My nic nie musimy, my możemy. Musimy walczyć, byle nam zdrowie pozwoliło. Ważne też, byśmy nie robiły głupich błędów, wtedy będzie dobrze – mówi. Mróz występem w Pucharze Polski, gdzie otrzymała nagrodę dla najlepiej blokującej siatkarki turnieju, oraz meczami przeciwko Legionovii udowodniła, że znajduje się w bardzo wysokiej formie. W niedzielnym meczu została wybrana nawet MVP, zdobywając aż 19 punktów, w tym 9 blokiem. W pierwszym meczu zdobyła 18 punktów, notując ponad 80% skuteczności w ataku. – Dziękuję. Oby było jeszcze lepiej – kończy Katarzyna Mróz.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved