Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Damian Zborowski: Możemy walczyć o najwyższe cele

Damian Zborowski: Możemy walczyć o najwyższe cele

fot. archiwum

- Cieszymy się z dobrej gry i kolejnego zwycięstwa. Ono na pewno stawia nas w komfortowej sytuacji przed dalszą rywalizacją, nie tylko z zespołem z Rybnika, ale także z innymi przeciwnikami - powiedział po wygranej nad Volleyem atakujący Warty, Damian Zborowski.

W ostatnim meczu wygraliście z Volleyem Rybnik 3:1. Rywale tylko w trzecim secie zdołali znaleźć receptę na sukces. Jak ogólnie podsumowałbyś to spotkanie?

Damian Zborowski: – Mecz z Volleyem był, jak zawsze, pełen emocji. Jest to bardzo dobra drużyna. Choć w bezpośredniej rywalizacji z nią mamy na koncie więcej zwycięstw, to do każdego kolejnego meczu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i maksymalną mobilizacją. Tak było również w ostatnim pojedynku. Cieszy wygrana, ale przede wszystkim dobra siatkówka w naszym wykonaniu. Sądzę, że idziemy w dobrym kierunku, co może pozytywnie zaowocować w półfinałowej rywalizacji.

Wynik pojedynku nie miał większego znaczenia dla losów obu zespołów. A czy triumf w nim da wam przewagę psychologiczną przed rywalizacją z rybniczanami w turnieju półfinałowym?– Nie mówiłbym o przewadze psychologicznej, ale rzeczywiście cieszymy się z dobrej gry i kolejnego zwycięstwa. To na pewno stawia nas w komfortowej sytuacji przed dalszą rywalizacją, nie tylko z zespołem z Rybnika, ale także z innymi przeciwnikami. Trenujemy po to, aby w każdym spotkaniu walczyć o wygraną, w przeciwnym wypadku nie miałoby sensu wychodzenie na boisko. Nieważne było, czy mamy już zapewniony awans do dalszego etapu rozgrywek, czy też nie. Nie możemy zapominać o kibicach, którzy chcą oglądać dobrą siatkówkę. Przede wszystkim dla nich dajemy z siebie wszystko.

Jak potraktujecie dwa mecze, które zostały wam do rozegrania na obecnym etapie rozgrywek?

– Następne mecze potraktujemy jak każde poprzednie, będziemy walczyć w nich o zwycięstwa i zbierać kolejne doświadczenia. Wbrew pozorom, jesteśmy nową drużyną i z meczu na mecz uczymy się czegoś nowego i wyciągamy wnioski, które powinny zaowocować w kolejnych etapach rozgrywek o I ligę.

A jak ocenisz obecny system rozgrywek? Chyba klasyczna faza play-off wywoływała więcej emocji? Teraz już na kilka kolejek przed zakończeniem drugiego etapu niemal wszystko jest jasne…

– Nie mnie oceniać system rozgrywek, ale zgodzę się z opinią, że walka w fazie play-off zawsze wywoływała więcej emocji u zawodników, zapewne również u kibiców. Niestety, teraz zdarzyło się tak, że ostatnie dwa mecze zagramy bez większych emocji i presji wyniku.

Sam awans do półfinału uważacie za duży sukces?

– Jest to dla nas olbrzymi sukces. Patrząc wstecz, sądzę, że każdy z nas na początku sezonu wziąłby ten wynik w ciemno. Wprawdzie mamy w zespole doświadczonych zawodników, lecz nie można zapominać, że jesteśmy całkiem nową drużyną, która – jak widać – potrafi grać oraz dawać radość kibicom. Uważam, że możemy walczyć o najwyższe cele. I zrobimy wszystko, aby tak było.

Przed turniejem półfinałowym wszystkie zespoły czeka bardzo długa przerwa. Jaki wpływ twoim zdaniem będzie ona miała na majową formę drużyn?

– Faktycznie, czeka nas spora przerwa, zdecydowanie za długa. Ciężko powiedzieć jak ona wpłynie na poszczególne drużyny. Każdy trener ma jakiś plan dotyczący tego, jak jego podopieczni mają przepracować ten okres. A co z tego wyniknie? Zobaczymy. Na pewno do każdego meczu będzie trzeba od nowa się przygotowywać, nie patrząc na to, co było wcześniej, Mogą również zdarzyć się niespodzianki, ale dopiero czas pokaże na kogo dobrze, a na kogo źle wpłynęła ta przerwa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved