Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Berenika Tomsia: Momentami zawodziło nasze przyjęcie

Berenika Tomsia: Momentami zawodziło nasze przyjęcie

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki z Legionowa pomimo ambitnej walki zdołały wygrać w Policach zaledwie jednego seta. - W niedzielę postawiłyśmy rywalkom większy opór niż w sobotnim spotkaniu. Nie był to dla Chemika „spacerek" i o to chodziło - przyznaje Berenika Tomsia.

Siatkarki z Legionowa przegrywają już w rywalizacji z Chemikiem Police 0:2. – Moim zdaniem w niedzielę postawiłyśmy rywalkom większy opór niż w sobotnim spotkaniu. Nie był to dla Chemika „spacerek” i o to chodziło.Wiadomo, że kiedy grają zespoły z miejsc pierwszego i ósmego, to nie są to spotkania „na szczycie”. My będziemy walczyć z całych sił i co się nam uda ugrać, to nasze – opowiada Berenika Tomsia, atakująca Siódemki Legionovii. – Sądzę, że momentami zawodziło nasze przyjęcie, a kiedy już mieliśmy kłopoty w tym elemencie, to potem ciężko nam było skończyć atak. Staliśmy przez kilka punktów w jednym ustawieniu – analizowała na gorąco przyczyny porażki zawodniczka. Rzeczywiście serwis Chemika Police wyglądał w obu meczach bardzo dobrze, wielokrotnie uniemożliwił legionowiankom wyprowadzenie akcji. W obu meczach policzanki łącznie popisały się szesnastoma asami serwisowymi, Legionovia natomiast sześcioma.

Teraz rywalizacja przenosi się do Legionowa, gdzie już w najbliższy weekend rozegrane zostanie spotkanie numer trzy i ewentualnie numer cztery. Podopieczne trenera Macieja Kosmola już w Policach pokazały, że są w stanie być równorzędnym partnerem dla wyżej notowanego rywala. – Pewnie, że jesteśmy w stanie podjąć walkę. Musimy po prostu robić swoje, nie patrzeć, że gramy z tak dobrym rywalem, jak Chemik. Musimy grać odważnie – przyznaje Tomsia. Legionowianki na pewno mogą pozwolić sobie na grę bez presji, grę na luzie. – Z jednej strony to na pewno nam ułatwia granie, ale z drugiej strony, jak się przegrywa tyle spotkań, to jest to trochę dołujące. Sport to sport i każdy by chciał wygrać i każdy o to walczy. Mam nadzieję, że będzie dobrze – kończy Berenika Tomsia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved