Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Jagieło: Koncentrujemy się już na drugim meczu

Aleksandra Jagieło: Koncentrujemy się już na drugim meczu

- Zdecydowanie nie spodziewałyśmy się tak słabej postawy z naszej strony - po przegranym pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Impelem Wrocław mówi przyjmująca Muszynianki, Aleksandra Jagieło. W starciu tym jej zespół nie ugrał nawet seta.

Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe i stosunkowo gładka porażka w trzech setach. Nie tak to miało wyglądać…

Aleksandra Jagieło: – Zdecydowanie nie spodziewałyśmy się tak słabej postawy z naszej strony. Brakowało nam bardzo wiele, by realnie przeciwstawić się przeciwniczkom. Za nami jednak dopiero pierwsze spotkanie, a w play-off gra się do trzech wygranych, więc wierzę, że we wtorek pokażemy zupełnie inne oblicze.

Co przeważyło na waszą niekorzyść? Słabo przyjmowałyście, za to Impel był dziś bardzo dobrze dysponowany w bloku…

Wydaje mi się, że z naszym przyjęciem nie było wcale tak źle, ale pomimo tego grałyśmy zbyt czytelnie i przewidywalnie w ataku. Bardzo dużo wystaw szło na lewe skrzydło, mało grałyśmy środkiem, a na bokach Impel postawił szczelny blok i trudno było się przebić. Gdy po drugiej stronie siatki musisz rywalizować z takimi zawodniczkami jak Makare Wilson, Agnieszka Kąkolewska czy Joanna Kaczor, naprawdę wyjątkowo trudno jest znaleźć lukę i przebić się przez taką ścianę. Naszą grą nie ułatwiłyśmy sobie dziś tego zadania, rywalki wręcz odwrotnie – prezentowały się równo i wykorzystywały swoje szanse.

Czujecie trochę straconą szansę w tym spotkaniu? Impel był po dłuższej przerwie startowej i pod sporą presją oczekiwań. Po tym zwycięstwie wrocławianki się odbudują i we wtorek może być wam jeszcze trudniej nawiązać wyrównaną walkę.

W drugim spotkaniu spodziewamy się jeszcze wyżej zawieszonej poprzeczki przez nasze rywalki. Szkoda, że nie udało nam się lepiej zaprezentować w pierwszym meczu, na pewno mogłyśmy mocniej powalczyć z Impelem. Ale jak już wspominałam, play-off toczy się do trzech wygranych, więc poczekajmy na głębsze analizy, choć na pewno my same mamy o czym myśleć.

Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki i przede wszystkim bardzo dobrą postawę Muszynianki w Pucharze Polski, wydawało się, że wasza forma cały czas idzie w górę i wreszcie znalazłyście stabilizację w obecnym zestawieniu. Tymczasem przeciwko Impelowi zaprezentowałyście dużo słabsze oblicze. Jaka jest prawda o zespole z Muszyny?

Praktycznie od początku stycznia do połowy lutego grałyśmy bardzo dobrze zarówno na krajowym podwórku, jak i w Pucharze CEV. Ostatnio w Pucharze Polski też doszłyśmy aż do finału. Dlatego uważam, że ten pierwszy ćwierćfinałowy mecz nam zwyczajnie nie wyszedł i nie musimy tutaj dorabiać dodatkowej ideologii. Teraz naszym zadaniem jest wyciągnąć wnioski z błędów, wyjść jutro na parkiet i zaprezentować pełnię umiejętności, jakimi dysponujemy.

Będziecie jakoś specjalnie analizować ten mecz, czy zapominacie o tym, co się stało i wszystkie siły oraz myśli kierujecie już na drugie spotkanie?

Będziemy mieć odprawę, więc dokonamy analizy tej pierwszej potyczki. Na pewno jednak nie zamierzamy jakoś specjalnie rozwodzić się nad tym pojedynkiem, bo dziś praktycznie nic nam nie wychodziło. Dlatego wiemy, co mamy poprawić i we wtorek musimy zagrać zupełnie inaczej.

To będzie dla Muszynianki spotkanie o wszystko, bo w przypadku 0:2 w całej rywalizacji ciężko będzie odwrócić jej losy u siebie, czy spokojnie podchodzicie jeszcze do tego wtorkowego meczu?

Wyjedziemy z Wrocławia w o wiele lepszych nastrojach, jeśli uda się zwyciężyć, ale gdyby nawet przydarzył się ten gorszy scenariusz, to i tak u siebie będziemy miały szansę, by wyrównać stan pojedynku i jeszcze trochę powalczyć. 2:0 to nie koniec rywalizacji i na pewno nie pomożemy wrocławiankom w szybkim awansie. Ale na razie w ogóle o tym nie myślimy. We wtorek drugi mecz i wierzymy w to, że po nim jedyne, o czym będziemy myśleć, to jak pokonać Impel u siebie i tym samym zamknąć tę parę naszym triumfem i awansem do półfinału.