Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Aleksandar Boricić: Będziemy świadkami wielkiego show

Aleksandar Boricić: Będziemy świadkami wielkiego show

fot. archiwum

- Wasz kraj wielokrotnie sprawdził się jako organizator wielkich siatkarskich imprez i nie mam wątpliwości, że z tegorocznym czempionatem globu będzie podobnie - powiedział wiceprezydent FIVB Aleksandar Boricić. Do mistrzostw świata w Polsce coraz mniej czasu.

Widząc zaangażowanie, z jakim Polski Związek Piłki Siatkowej przygotowuje tę imprezę, to jestem przekonany, że zapowiada się historyczny czempionat – dodał. W minionym tygodniu stał on na czele delegacji FIVB, która wzięła udział w spotkaniu ze związkowym komitetem organizacyjnym mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014. Turniej rozpocznie się 30 sierpnia na Stadionie Narodowym, a zakończy 21 września w katowickim Spodku.

Mecz otwarcia będzie bardzo ważny dla całego turnieju oraz naszej dyscypliny – powiedział Aleksandar Boricić.Nie mam wątpliwości, że Stadion Narodowy wypełni się do ostatniego miejsca. Zainteresowanie siatkówką w waszym kraju jest ogromne. 62 tysiące widzów na trybunach zrobi imponujące wrażenie. Będzie to znakomita promocja naszej dyscypliny sportu. Jestem przekonany, że będziemy świadkami wielkiego show. FIVB jest bardzo zainteresowana takim sposobem propagowania i popularyzowania siatkówki – stwierdził.

Aleksander Boricić przypomniał, że w 1983 roku rozegrano na słynnej Maracanie mecz Brazylia – ZSRR. Dodajmy, że w tym spotkaniu wystąpili m.in. obecny szkoleniowiec „canarinhos” Bernardo Rezende i Wiaczesław Zajcew, ojciec aktualnego reprezentanta Włoch, Ivana.Przypomnijmy też, że z dotychczasowych siedemnastu edycji mistrzostw świata mężczyzn pierwsze dwie rozegrano na otwartych stadionach – w 1949 roku na praskich Stvanicach, a trzy lata później na moskiewskim Dynamie. – Pomysł rozegrania meczu otwarcia na stadionie uważam za znakomity. Wynik może nie będzie tak istoty w tym spektaklu, ale samo wydarzenie przyniesie wiele dobrego dla siatkówki. Udział reprezentacji Polski i Serbii gwarantuje najwyższy sportowy poziom – powiedział Aleksandar Boricić.

Wiceprezydent FIVB podkreślił, że Polska ma bardzo wysokie miejsce na międzynarodowej arenie. – Wasz profesjonalizm w organizacji imprez został już wielokrotnie dostrzeżony i jest bardzo ceniony w świecie. Wiem, jak ważne miejsce pod względem popularności zajmuje siatkówka w Polsce. Mamy do Polskiego Związku Piłki Siatkowej pełne zaufanie. Wszystko wskazuje na to, że będzie to turniej wyjątkowy – zakończył wiceprezydent FIVB.

Przypomnijmy, że sprzedaż biletów na FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 ruszy 7 kwietnia. Mecze będą transmitowane do ponad 200 krajów.

Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved