Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Znamy wszystkie finalistki MP juniorek

Znamy wszystkie finalistki MP juniorek

Zakończyły się turnieje półfinałowe mistrzostw Polski juniorek i znamy już wszystkich finalistów. Dużym zaskoczeniem jest brak awansu dąbrowskiego MKS-u czy rzeszowskiego Developresu, z dobrej strony pokazały się siatkarki ze Świdnicy, Malborka i Piły.

Już w pierwszym dniu turnieju rozgrywanego w Bydgoszczy nie zabrakło emocji. Gospodynie przegrywały z rywalkami z Goleniowa 1:2, jednak ostatecznie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę i zwyciężyły 17:15 w tie-breaku. Z kolei siatkarki ze stolicy bez problemów pokonały juniorki z Iławy bez straty seta. W podobnym stosunku wygrały również dzień później z Barnimem Goleniów, bydgoski Pałac natomiast po nerwowym początku uporał się z iławiankami w czterech partiach. Ostatni dzień zmagań znów przyniósł sporo emocji, ponieważ dwa zespoły walczyły o pierwsze miejsce w grupie, a kolejne dwa o pierwsze zwycięstwo w tym turnieju. W zmaganiach tych drugich lepszy okazał się Zryw-Volley Iława, który przegrywając już 0:2, odbudował się i zwyciężył na przewagi w tie-breaku. Porażki nie zaznały natomiast gospodynie, które pokonały rywalki z Warszawy 3:1.

Ciekawie przebiegała rywalizacja w Świdnicy. Stawiane w roli faworytek siatkarki Silesii Volley stanęły na wysokości zadania i rozpoczęły turniej z wysokiego C, pokonując gospodynie 3:0. W drugim spotkaniu zawodniczki z Dąbrowy Górniczej niespodziewanie łatwo uległy rywalkom z Jarosławia 1:3 i aby liczyć się w grze o awans, musiały pokonać mistrzynie Śląska. Mysłowiczanki przystąpiły do spotkania bardzo skoncentrowane i rozegrały bardzo dobre zawody, przez co dąbrowianki w żadnej partii nie przekroczyły granicy 20 punktów i przegrały gładko 0:3. Zbyt duże rozluźnienie siatkarek z Jarosławia po zwycięstwie nad dąbrowskim MKS-em wykorzystały natomiast świdniczanki, które wygrały 3:1 i mimo niefortunnego początku otworzyły sobie drogę po awans. W ostatnim dniu zmagań silesianki przypieczętowały pierwsze miejsce w grupie zwycięstwem 3:1 nad MKS-em San-Pajda Jarosław. O drugim miejscu decydowało spotkanie gospodyń z dąbrowiankami, które straciły już szansę na awans do finałów. Słabszą dyspozycję przyjezdnych wykorzystały niesione dopingiem licznie zgromadzonych kibiców podopieczne Marka Olczyka, które zwyciężyły 3:1, i to one pojadą na turniej finałowy.

Spotkania bardzo mocno obsadzonej grupy w Rzeszowie przyniosły dużą dawkę sportowych emocji. Pierwszy mecz lepiej rozpoczęły rzeszowianki, jednak później inicjatywę przejęły siatkarki z Piły i to one zapewniły sobie zwycięstwo 3:1. W kolejnym spotkaniu pewnie, choć nie bez problemów, mistrzynie Polski pokonały rywalki z Lublina 3:0. W drugim dniu po raz kolejny sprawdziło się siatkarskie przysłowie – lublinianki prowadziły już 2:0 z PTPS-em, by ostatecznie ulec 2:3, notując już drugą porażkę w turnieju. Gdańszczanki z kolei pozbawiły złudzeń zawodniczki Developresu, nie dając rywalkom ugrać nawet seta. Ostatni dzień okazał się walką o pierwsze miejsce w grupie – w starciu zespołu z Piły z drużyną z Gdańska lepsze okazały się te drugie, które jako jedyny zespół awansowały do turnieju finałowego bez straty seta. W meczu „pocieszenia” pierwsze i jedyne zwycięstwo odnotowały rzeszowianki, z łatwością pokonując AZS UMCS Lublin 3:0.

W grupie czwartej, która swoje mecze rozgrywała w Malborku, pierwszy dzień upłynął pod znakiem tie-breaków. Najpierw siatkarki ze Starego Sącza nie wykorzystały prowadzenia 2:0 i uległy wrocławiankom, a następnie, po niezwykle emocjonującym spotkaniu, gospodynie pokonały rywalki z Wieliczki 3:2. W drugim dniu zarówno rozegranych setów, jak i emocji było znacznie mniej. Siatkarki z Malborka nie były gościnne dla zawodniczek Gwardii Wrocław i nie dały im w żadnym secie przekroczyć granicy 20 punktów. Dobre spotkanie rozegrał także zespół z Wieliczki, który jedynie w pierwszym secie miał problemy z pokonaniem rywalek ze Starego Sącza, ale ostatecznie zwyciężył 3:0. Trzeci dzień ponownie nie okazał się szczęśliwy dla drużyny z Wrocławia, która na pożegnanie uległa siatkarkom z Wieliczki 0:3. Nie można jednak odebrać wrocławiankom woli walki, gdyż każdy set rozstrzygał się minimalną przewagą rywalek, a trzecia partia zakończyła się dopiero przy stanie 33:35. W ostatnim spotkaniu Orzeł Malbork przypieczętował pierwszą lokatę w grupie w czterech setach, pokonując Poprad Stary Sącz.