Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Selekcjonera zabrakło na meczu finałowym Pucharu Polski

Selekcjonera zabrakło na meczu finałowym Pucharu Polski

fot. Joanna Skólimowska

- Kiedy władze PZPS-u zatrudniały francuskiego szkoleniowca, często podkreślały obecność w kraju Antigi. Będzie miał blisko na wszystkie mecze, zawsze pod ręką - twierdzi dziennikarz Polsatu Sport, Jerzy Mielewski. Na finale PP Antigi jednak nie było.

Wiśniewski, Zagumny, Ruciak, Bociek, Możdżonek – siatkarze ZAKSY zaimponowali formą w finale PP… Formą nawet reprezentacyjną. Szczególnie występ Pawła Zagumnego mógł ucieszyć wszystkich, którym dobro naszej reprezentacji leży na sercu. Stephane Antiga finał oglądał w telewizji…

Skra Bełchatów z rywalizacji o Puchar Polski odpadła w półfinale. Stephane Antiga większą część meczu spędził w kwadracie dla rezerwowych. Nie wiem, czy możliwe jest takie rozdwojenie jaźni, by będąc zawodnikiem Skry, cieszyć się z dobrej gry niektórych siatkarzy przeciwnej drużyny jako selekcjoner narodowej reprezentacji. Jeśli tak, to bez wątpienia zwrócił uwagę na dobrą formę siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. Zespół z Bełchatowa przegrał 2:3 i – co zrozumiałe – piękny autokar bełchatowskiego teamu odjechał z Zielonej Góry. Nie spodziewałem się jednak, że wsiadł do niego Stephane Antiga.

Przecież jest selekcjonerem. Przecież w finale Pucharu Polski gra naprawdę spora grupa zawodników, których za chwilę powoła do swojej kadry. Obecność na trybunach hali w Zielonej Górze selekcjonera reprezentacji to powinien być moim zdaniem nie przejaw dobrej woli, a obowiązek!I co? Niesmak. Nawet jeśli nasz szkoleniowiec wybrał już swoich graczy, a za kilka dni tylko przedstawi nazwiska opinii publicznej, powinien pamiętać o wizerunku selekcjonera. Andrea Anastasi zawsze przyjeżdżał na finałowy turniej. Nawet Raul Lozano, do którego dziennikarze i działacze mieli sporo pretensji, że poza sezonem reprezentacyjnym nie pojawia się w Polsce, takie turnieje oglądał z wysokości trybun.

Cały tekst Jerzego Mielewskiego na stronie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved