Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Dąbrowianki kolejny raz zdominowały BKS

ORLEN Liga: Dąbrowianki kolejny raz zdominowały BKS

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej po raz drugi pokonały BKS Bielsko-Biała i są już o krok od półfinału. Przyjezdne zdołały nawiązać wyrównaną walkę jedynie w trzecim secie, nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa i przedłużenia spotkania.

Drugi ćwierćfinałowy mecz pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza a BKS-em Bielsko-Biała rozpoczął się od remisu 3:3. Obie ekipy kończyły swoje akcje z pierwszego tempa, lecz nie ustrzegły się też prostych błędów. Po serii zagrywek Joanny Staniuchy-Szczurek dąbrowska drużyna prowadziła na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Podopieczne trenera Mirosława Zawieracza były w odwrocie i nie potrafiły skutecznie odpowiedzieć swoim rywalkom, miały też problem z przyjęciem zagrywki, przez co często „nadziewały się” na szczelny blok dąbrowianek. Stroną dominującą były gospodynie, które raz za razem powiększały swoją przewagę i miały siedem punktów więcej od swoich rywalek, (15:8) po tym, jak Staniucha-Szczurek zablokowała Horkę. Kolejną skuteczną serią zagrywek popisała się Eleonora Dziękiewicz i na tablicy było 20:10. W tym momencie jasnym się stało, że zwycięzcą tego seta będą dąbrowianki, które ostatni punkt w partii zdobyły po ataku Katarzyny Zaroślińskiej.

Podbudowane zwycięstwem w pierwszym secie gospodynie rozpoczęły grę w drugiej partii od prowadzenia 3:0. Bialanki popełniły serię niewymuszonych błędów własnych i wskutek tego przegrywały 6:13. W ich szeregach nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar odpowiedzialności za grę drużyny. Podopieczne trenera Negro w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła przewyższały swoje rywalki i powiększały swoją przewagę. Dobra gra w obronie oraz wyprowadzane kontrataki sprawiły, że MKS prowadził 17:8. Zmiany w składzie BKS-u oraz przerwy na żądanie na niewiele się zdały. Nie do zatrzymania w ataku była Katarzyna Zaroślińska, która atakiem zakończyła zmagania w drugim secie i sprawiła, że dąbrowianki prowadziły 2:0.

Regulaminowa dziesięciominutowa przerwa dobrze wpłynęła na poczynania ekipy z Bielska-Białej, dla której set ten był ostatnią nadzieją na przedłużenie rywalizacji w tym spotkaniu. Pierwszy oczko w tej odsłonie zdobyła Elżbieta Skowrońska i dąbrowianki prowadziły 1:0. Od tego momentu obie ekipy grały punkt za punkt i kończyły swoje akcje z pierwszego tempa. As serwisowy Aleksandry Trojan zapewnił bialankom prowadzenie 8:6. Ekipa z Podbeskidzia wypracowała sobie trzypunktową przewagę (12:9), która wzrosła do czterech punktów (15:11) po punktowym bloku Heike Beier na Katarzynie Zaroślińskiej. W BKS-ie bardzo dobrze poczynały sobie Aleksandra Trojan oraz Koleta Łyszkiewicz, które swoimi akcjami poderwały swoje koleżanki do skutecznej i lepszej gry. Trzypunktowe prowadzenie bialanek utrzymało się do stanu 20:17, po czym po błędzie własnym dąbrowianek BKS miał cztery punkty przewagi (21:17). W końcówce seta u gospodyń po raz kolejny zafunkcjonował blok i dzięki temu elementowi dąbrowska ekipa doprowadziła najpierw do wyrównania, a wkrótce potem miała już dwa oczka więcej od swoich rywalek (23:21). Ostatni punkt w tym meczu zdobyła Rachael Adams. MKS wygrał całe spotkanie 3:0

MVP meczu: Rachael Adams

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0
(25:14, 25:15, 25:23)

MKS: Staniucha-Szczurek (10), Dziękiewicz (8), Zaroślińska (15), Cemberci (4), Adams (10), Skowrońska (13), Strasz (libero) oraz Sassa
BKS: Nikić (2), Horka (1), Lis (11), Ciaszkiewicz-Lach (4), Beier (5), Wilk, Wojtowicz (libero) oraz Trojan (6), Strózik i Łyszkiewicz (5)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla MKS