Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Mazurek: Każdy skupia się na sobie

Magdalena Mazurek: Każdy skupia się na sobie

fot. Łukasz Krzywański

Już w poniedziałek w I rundzie play-off siatkarki zespołu z Muszyny rozpoczną rywalizację z Impelem Wrocław. - Jesteśmy gotowe - zapowiada przed pierwszymi starciami Magdalena Mazurek, rozgrywająca Polskiego Cukru Muszynianki.

Przed pierwszym meczem Impel Wrocław jest faworytem.

Magdalena Mazurek: – Wszyscy tak mówią. Przegrałyśmy dwa mecze w rundzie zasadniczej, ale teraz wcale nie musi być tak samo. Jeśli zagramy swoją siatkówkę, stać nas na wywiezienie dobrego wyniku z Wrocławia.

Grałyście niedawno w Pucharze Polski, podczas gdy Impel miał dłuższą przerwę. To ma jakieś znaczenie?To działa w dwie strony. My będziemy miały rytm meczowy, będziemy w transie. Przerwy czasem wybijają z tego rytmu i później trudniej wejść w mecz. Z drugiej strony za wrocławiankami może iść świeżość. Dopiero na parkiecie zobaczymy, kto lepiej spędził ten czas, gdy liga nie grała.

W sezonie zasadniczym wrocławianki dwa razy były górą. Będą miały przewagę psychologiczną?

Na pewno lepiej wygrywać niż być przegranym. Mimo wszystko tamte wyniki nie zachwiały naszej pewności siebie. My teraz nic nie musimy, tylko możemy. Impel musi i dlatego to on będzie pod presją, a nam będzie się grało trochę lepiej.

Jak trzeba zagrać w najbliższych dwóch meczach?

Na pewno kluczowa będzie dobra zagrywka. Impel ma skuteczny blok i trzeba będzie znaleźć sposób, by go ominąć. No i nie wolno popełniać błędów własnych. Jesteśmy na nie gotowe.

Jako jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w drużynie ma pani jakąś specjalną rolę przed play-off?

Nie. Każdy skupia się na sobie. Sama ustalam sobie w głowie, jak będzie wyglądać ten mecz, co trzeba zrobić i jakie błędy wyeliminować. I tak ma każda z nas. Z dziewczynami mamy wyuczone zagrania, dochodzi tylko kwestia dopracowania tego na treningach. Nikogo nie trzeba szczególnie motywować czy kimś się opiekować.

Rozmawiał: Łukasz Szpyrka, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved