Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > M. Kosmol: Cieszymy się, że mogliśmy napsuć Chemikowi trochę krwi

M. Kosmol: Cieszymy się, że mogliśmy napsuć Chemikowi trochę krwi

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki z Legionowa w rywalizacji z Chemikiem Police przegrywają już 0:2, ale w obu rozegranych w Policach meczach determinacji im nie brakowało. - Tego właśnie oczekujemy w meczach z takimi przeciwnikami, jak Chemik Police - mówił po meczu trener Maciej Kosmol.

Z Polic wyjeżdżacie bez wygranej, ale walki i determinacji pańskiemu zespołowi odmówić nie można. Dziewczyny zarówno w sobotę, jak i w niedzielę naprawdę dzielnie walczyły.

Maciej Kosmol: – Mam nadzieję, że tak to wyglądało. Tego właśnie oczekujemy w meczach z takimi przeciwnikami jak Chemik Police. Wiadomo, że każdy by chciał wygrywać, ale w spotkaniach z Chemikiem to nie to jest naszym celem. My chcemy skorzystać z pewnej nauki, bo granie dwóch spotkań dzień po dniu na takim poziomie, gdzie trzeba być cały czas skoncentrowanym na tym, aby jak najlepiej wypaść, aby przeciwnik ciebie nie zmiażdżył, jest bezcenne. My na co dzień nie mamy takiej możliwości, sam trening nie wywołuje takich emocji, takiej koncentracji i takiego zaangażowania. Dla nas to jest naprawdę cenna lekcja. Cieszymy się, że mogliśmy troszkę tej krwi Chemikowi napsuć, było może trochę nerwów na ławce trenerskiej, ale dla nas to dobrze. W Legionowie spróbujemy zagrać podobnie.

Można powiedzieć, że w obu meczach decydowała głównie zagrywka Chemika. Kiedy policzankom ona „siedziała”, od razu odskakiwały na kilka punktów.– Na pewno każda zawodniczka Chemika Police ma bardzo trudną zagrywkę, a dodatkowo popełniają one bardzo mało błędów. My nie dysponujemy może jakimś rewelacyjnym przyjęciem, ale nie możemy też dawać tyle razy punktowo się „ukłuć”. Kiedy radziliśmy sobie w przyjęciu, to ta gra była w miarę wyrównana. Były jednak takie momenty, gdzie straciliśmy kilka punktów z rzędu i wtedy było już po secie.

Chemik przed fazą play-off grał w Pucharze Polski, was w Ostrowcu Świętokrzyskim nie było i na pewno ten rytm meczowy nie był zachowany. Chociaż mieliście okazje do sparingów, ale wiadomo, że to nie to samo. Miało to jakiś wpływ na waszą postawę w Policach?

– Staraliśmy się podtrzymywać ten rytm meczowy sparingami, czy to z Pałacem Bydgoszcz, czy Budowlanymi Łódź. Wiadomo, że to są tylko sparingi, a nie mecze o punkty, czy medale i trofea. Jest to zupełnie inny gatunek. Staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać czas, który mieliśmy. W ćwierćfinale przegraliśmy z finalistą Pucharu Polski, więc też nie mamy się czego wstydzić. Walczymy o to, żeby w kolejnej rundzie play-off powalczyć o miejsca 5-6 i to jest nasz główny cel.

W Policach szansę gry w pełnym wymiarze dostały młode Aleksandra Wójcik i Karolina Szymańska. Moim zdaniem ją wykorzystały. Zgodzi się pan z tą opinią?

– Jak najbardziej. Obie dziewiętnastolatki mają przed sobą całą przyszłość i dla nich gra przeciwko Annie Werblińskiej, Małgorzacie Glince-Mogentale czy Mai Ognjenović jest najlepszą lekcją, jaką mogły w życiu dostać. Grały bez kompleksów, starały się z całych sił, szczególnie Ola Wójcik, która była strasznie nękana w przyjęciu, próbowała robić, co mogła. Karolina Szymańska zagrała bardzo fajnie, zarówno w bloku, jak i w ataku.

To, że młode zawodniczki grają, jest też ważne w kontekście reprezentacji Polski, bo wiadomo, że są plany odmłodzenia kadry…

– Jeżeli nasze zawodniczki zostaną powołane do reprezentacji, czy to tej wąskiej, czy szerokiej, to na pewno będziemy się bardzo cieszyli w klubie. Dla tych zawodniczek byłoby to kolejne doświadczenie, coś nowego. Jeszcze tego w swojej karierze nie przeżywały. W wieku 19 lat każde powołanie do reprezentacji, niezależnie od tego, czy ta kadra będzie odmłodzona, czy będzie się składała także ze starszych zawodniczek, jest naprawdę świetną rzeczą. Życzę im tego, żeby trener Piotr Makowski widział je w składzie, a czy tak będzie, zobaczymy.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved