Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Jochen Schoeps: Musimy przywrócić naszą wiarę w siebie

Jochen Schoeps: Musimy przywrócić naszą wiarę w siebie

fot. Magdalena Bojdo

- Musimy postarać się odbudować naszą pewność siebie. To będzie nasza praca domowa na przyszły tydzień - mówi Jochen Schoeps. Resovia po porażce w półfinale PP wraca do ligowej rzeczywistości i rywalizacji w play-off z Effectorem Kielce.

Co się z wami stało w meczu półfinałowym? Przegraliście 0:3 z Jastrzębskim Węglem w dosyć słabym stylu.

Jochen Schoeps: – Myślę, że oni o wiele lepiej zagrywali, wywierali na nas bardzo dużą presję w tym elemencie, więc nie mieliśmy łatwych sytuacji w ataku. Poza tym zagrali o wiele lepiej w elemencie blok-obrona, przez co mieliśmy bardzo duże problemy ze skończeniem ataku, ze zdobyciem w ten sposób punktu. Na początek każdego z setów przełamywali nas i wtedy jest już ciężko powrócić, zwłaszcza jeśli przeciwnik gra tak jak oni grali. Praktycznie nie pokazali żadnej słabości, utrzymali koncentrację i po prostu zagrali zdecydowanie lepiej niż my. Jest nam smutno, bo nie pokazaliśmy tego, co umiemy i nie potrafiliśmy wrócić do gry.

W drugiej partii mieliście jednak szanse na wygraną, doprowadziliście w końcówce do remisu.– W drugim secie mieliśmy swoje szanse, końcówka była zacięta, jednak przez cały czas w tej partii przegrywaliśmy 3-4 punktami i zużyliśmy całą naszą energię na pogoń za rywalem, byliśmy za jego plecami, cały czas próbowaliśmy, ale nam się nie udało. Byliśmy blisko, ale to oni wygrali, a potem zaczęli trzecią partię od wyniku 8:2. W takiej sytuacji trudno jest odrobić straty. Próbowaliśmy, oni jednak byli bardzo skoncentrowani, tak więc wygrali.

Czy przed tym spotkaniem myśleliście o tym, że chcecie im się zrewanżować za porażkę w play-off Ligi Mistrzów?

– Oczywiście, nie wiem czemu przegraliśmy z nimi tyle razy w tym sezonie, wygraliśmy tylko jeden raz, w meczu u siebie. Wiedzieliśmy, że to będzie ciężkie spotkanie, teraz pozostaje mi życzyć im jak najlepiej w turnieju finałowym Ligi Mistrzów.

A jak oceniasz szanse Jastrzębskiego Węgla w turnieju finałowym?

– Ominie ich gra z rosyjską drużyną w półfinale, co może się wydawać, że daje im więcej szans na wygraną. Nadal to jest jednak Liga Mistrzów, cztery najlepsze drużyny, to jest naprawdę niewiarygodnie wysoki poziom, tak więc będą musieli zagrać swoją najlepszą siatkówkę, żeby się udało. Oczywiście zawsze istnieje szansa, nigdy nie mów nigdy i tak jak mówiłem, życzę im jak najlepiej.

Teraz czeka was kolejny mecz play-off z Kielcami, prowadzicie 2:0 w rywalizacji i zagracie na wyjeździe. W zeszłym roku Kielce w tej fazie u siebie wygrały dwa mecze i trzeba było grać piąty. Jak teraz podejdziecie do tego spotkania? Uda wam się odbudować?

– To będzie nasze główne zadanie na następny tydzień, żeby przywrócić naszą wiarę w siebie i atmosferę podczas treningu, by móc pojechać do Kielc i – miejmy nadzieję – zagrać naprawdę dobry mecz. Musimy postarać się odbudować naszą pewność siebie. To będzie nasza praca domowa na przyszły tydzień.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved