Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Karpaty wyrównały stan rywalizacji

I liga K: Karpaty wyrównały stan rywalizacji

Zespół Karpat przed meczami fazy play-off zapowiadał, że z Rzeszowa chce wywieźć przynajmniej jedną wygraną. Podopieczne Dominika Stanisławczyka plan zrealizowały w stu procentach, wygrywając z Developresem w drugim meczu 3:1.

W pierwszej konfrontacji pomiędzy Developresem a Karpatami górą były podopieczne Marcina Wojtowicza, jednak podopieczne Dominika Stanisławczyka szybko wyciągnęły wnioski z sobotniej potyczki, pochodząc do meczu niezwykle skoncentrowane. Pierwsza partia była niezwykle zacięta. Oba zespoły szły punkt za punkt i gdy przy Dąbrowskiego był remis 25:25, więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, które rozstrzygnęły premierową odsłonę meczu na swoją korzyść. W drugiej partii również trwał zacięty pojedynek, z tą jednak różnicą, że inicjatywa leżała po stronie gości. Beniaminek z Krosna z zimną krwią wykorzystywał błędy rzeszowianek i po dwóch setach prowadził w meczu 2:0. Rozdrażnione siatkarki Marcina Wojtowicza, chcąc pozostać w grze, musiały kolejnego seta wygrać, lecz mało kto przypuszczał, że mogą to zrobić w tak efektowny sposób. Rozbite Karpaty nie miały w tej odsłonie meczu zbyt wiele do powiedzenia, gładko przegrywając 12:25.

Gdy wydawało się, że Developres wkroczył na właściwe tory, do głosu ponownie doszły podopieczne trenera Stanisławczyka. Mimo że miejscowe nie dawały za wygraną, górą w konfrontacji został zespół z Krosna, który zwyciężając w niedzielę 3:1, wyrównał stan rywalizacji. Za tydzień krośnianki staną przed szansą zakończenia play-off przed własną publicznością, jednak nie będzie to proste zadanie.

KS Developres Rzeszów – PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 1:3
(25:27, 20:25, 25:12, 21:25)

stan rywalizacji 1:1

Developres: Olszówka, Nowakowska, Warzocha, Śliwińska, Szeremeta, K. Filipowicz i Peret (libero) oraz P. Filipowicz (II libero), Adamska, Szady i Jagodzińska
Karpaty: Brylińska, Słonecka, Mikołajewska, Duda, Wajda, Nadziałek i Czekajska (libero) oraz Grzegorczyk i Czarnowska (libero)