Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Grzegorz Bociek: Wolimy po cichutku sobie wszystko wypracować

Grzegorz Bociek: Wolimy po cichutku sobie wszystko wypracować

fot. Joanna Skólimowska

ZAKSA obroniła Puchar Polski, pokonując w finale Jastrzębski Węgiel, dla niektórych zawodników był to jednak pierwszy sukces w barwach trójkolorowych. W gronie tym znalazł się atakujący, Grzegorz Bociek. - Super, jestem szczęśliwy! - powiedział po meczu.

Jak smakuje pierwszy w twoim życiu Puchar Polski?

Grzegorz Bociek:Szampan bardzo dobrze smakował (śmiech). A jeśli chodzi o wygraną w Pucharze Polski, to naprawdę bardzo się cieszę, bo to dla mnie przecież tak naprawdę pierwsza taka impreza i pierwszy taki sukces w życiu. Zawsze marzyłem, żeby wygrywać w tak ważnych rozgrywkach i teraz to wszystko się spełnia. Super, jestem szczęśliwy!

Przyjeżdżając tutaj, nie byliście stawiani w roli faworytów, mimo że to właśnie ZAKSA broniła tytułu.Szczerze? To dobrze. Niech tak dalej będzie, niech ludzie nie stawiają nas w roli faworytów, bo my zdecydowanie bardziej wolimy po cichutku sobie wszystko wypracować, dojść do swojego poziomu. Właśnie dzięki temu jesteśmy w stanie dużo ugrać, nawet złoto czy tak jak teraz Puchar Polski. Lepiej żeby tak było, niż żebyśmy byli brani pod uwagę jako pierwsi do zwycięstwa i żeby zapeszać.

Z perspektywy półfinału i finału który mecz był dla was trudniejszy?

Myślę, że w sobotę było chyba trochę ciężej. Nawet nie dlatego, że Skra bardziej nam się postawiła, ale dlatego, że my nie spisywaliśmy się tak dobrze, jak w finale. Grając przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi, zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie, pokazaliśmy klasę, osiągając nasz poziom i to jak widać wystarczyło, by zdobyć Puchar Polski.

Na pochwałę zasługuje twoja współpraca z Dominikiem Witczakiem, a właściwie to, że świetnie się uzupełniacie.

Dokładnie. ZAKSA to drużyna i rzeczywiście my jesteśmy zespołem. Każdy z nas ma jakąś konkretną, z góry określoną rolę. Cieszę się, że wszedłem za „Wicia” i pociągnąłem, cieszę się także, że wcześniej, w innych momentach to on dawał sobie świetnie radę. Taki układ na pewno dużo ułatwił w drodze po to zwycięstwo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved