Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Damian Sławiak: Musimy mobilizować się do jeszcze cięższej pracy

Damian Sławiak: Musimy mobilizować się do jeszcze cięższej pracy

fot. archiwum

- Zagraliśmy bez ikry. Nie mieliśmy zagrywki. Z kolei szczecinianie niesieni dopingiem miejscowej publiczności odnieśli zasłużone zwycięstwo - powiedział po porażce w Szczecinie z Morzem Bałtyk kapitan Olimpii Sulęcin, Damian Sławiak.

Druga faza rozgrywek II-ligowych powoli zbliża się do końca. W wielu grupach zapadły już ostateczne rozstrzygnięcia. W pierwszej grupie pewne gry w turnieju półfinałowym są – Olimpia Sulęcin i Morze Bałtyk Szczecin. W sobotni wieczór doszło do konfrontacji obu tych zespołów w zachodniopomorskiej stolicy. Obie drużyny starały się pokazać z dobrej strony, ale tego dnia zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze. – Niby ten pojedynek nie miał większego wpływu na naszą pozycję w tabeli, ale my do każdego meczu podchodzimy z takim nastawieniem, aby grać jak najlepiej. Jeden punkt zdobyty w Szczecinie dawał nam zwycięstwo w grupie, choć wiadomo, że nie ma to większego znaczenia. Dzisiaj rywale okazali się zdecydowanie lepsi – powiedział Damian Sławiak.My zagraliśmy bez ikry. Nie mieliśmy zagrywki. Z kolei szczecinianie niesieni dopingiem miejscowej publiczności odnieśli zasłużone zwycięstwo – dodał kapitan sulęcińskiej ekipy.

Gracze Olimpii słabo spisywali się w polu serwisowym. Popełniali też sporo błędów w ataku, co utrudniło im nawiązanie bardziej wyrównanej walki z gospodarzami. Widać było, że prezentowali się także mniej dynamicznie na tle gospodarzy. – Jesteśmy obecnie w troszkę innym cyklu treningowym, ale nie możemy się tym usprawiedliwiać. Skoro aspirujemy do awansu do I ligi, to nie możemy popełniać aż tylu błędów, bo jeśli tak będzie, to nawet z teoretycznie słabszym przeciwnikiem przegramy – skomentował środkowy lubuskiego zespołu.

Awans do turnieju półfinałowego jest sporym osiągnięciem dla podopiecznych trenera Chajca, ale ich apetyt rośnie w miarę jedzenia, a ambicje sięgają nawet rywalizacji w wyższej klasie rozgrywkowej. – Jak doszliśmy już tak daleko, to chcemy zakończyć sezon z jak najlepszym wynikiem, nawet awansem do I ligi. A jeśli nam się to nie uda, to na koniec rozgrywek będziemy podsumowywać cały sezon i zastanawiać się, czy osiągnęliśmy sukces, czy ponieśliśmy porażkę – podkreślił Sławiak.Sulęcinianie zakończyli już drugi etap rozgrywek. Teraz przez półtora miesiąca będą przygotowywać się do turnieju półfinałowego. Z pewnością tak długa przerwa w rozgrywkach nie jest korzystna dla żadnego zespołu, tym bardziej że trzeba będzie niemal od początku pracować nad tym, aby najlepsza dyspozycja przyszła w maju. – Praktycznie od początku będziemy musieli budować formę fizyczną. Przejdziemy podobny obóz przygotowawczy jak przed sezonem. W poprzednich sezonach o tej porze byliśmy już w okresie roztrenowania, a teraz musimy wzajemnie się mobilizować do jeszcze cięższej pracy, aby przyniosła ona efekt w turnieju półfinałowym – zakończył Sławiak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved