Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bankructwo w lidze rosyjskiej? Możliwe…

Bankructwo w lidze rosyjskiej? Możliwe…

fot. archiwum

Szerokim echem odbiły się ostatnie wydarzenia w lidze rosyjskiej. Siatkarze Uralu Ufa nie wyszli na mecz ligowy z Lokomotivem Nowosybirsk. Powodem jest tragiczna sytuacja finansowa klubu grającego w lidze uznawanej za najbogatszą na świecie.

O problemach Uralu Ufa mówiło się już od dłuższego czasu. Na początku marca Ufę opuścił wraz z całym sztabem szkoleniowym włoski trener Flavio Gulinelli.Żałuję, że doszło do takiego momentu, ale nie widziałem żadnego rozwiązania, więc postanowiłem zakończyć współpracę z klubem. Oczywiście nie była to decyzja podejmowana pod wpływem chwili, wszystko dokładnie przemyślałem. Zarząd klubu nie miał konkretnego rozwiązania czy planu, kiedy i jak chce rozwiązać problem, dlatego też nie widziałem sensu dalszej pracy w klubie – o swojej decyzji mówił Włoch.

Sytuacja w Uralu nie tylko nie poprawiła się, a uległa dalszemu pogorszeniu. Siatkarze w wywiadach otwarcie przyznawali, że nie dostają pensji od pięciu miesięcy, pojawiły się informacje, że dług klubu wynosi już kilkaset tysięcy dolarów. Do apogeum protestu doszło w miniony weekend, kiedy to siatkarze klubu ze stolicy Baszkirii nie wyszli na mecz ligowy. Spotkanie z Lokomotivem Nowosybirsk się nie odbyło, a wynik meczu został zweryfikowany jako walkower na korzyść Lokomotivu. Ural, który zeszły sezon zakończył na drugim miejscu, zajmuje w obecnym sezonie 10. miejsce w ogólnej klasyfikacji Superligi, ale wiele wskazuje na to, że nie dokończy rozgrywek i zostanie wykluczony z ekstraklasy. Czyżby mit o siatkarskim i finansowym eldorado w Rosji powoli upadał? Jedno jest pewne – klubowi z Ufy już nikt nie zaufa.

źródło: inf. własna, Strefa Siatkówki, volleyballnews.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved