Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Patryk Czarnowski: To jest właśnie ten moment

Patryk Czarnowski: To jest właśnie ten moment

fot. Cezary Makarewicz

Jastrzębianie po raz kolejny pokonali mistrzów Polski i zagrają o PP. - Ciężko pracowaliśmy, by się tu znaleźć - przyznał Patryk Czarnowski. - Jeśli zagramy na sto procent swoich możliwości, nie będzie miało znaczenia, z kim przyjdzie nam się zmierzyć w finale - dodał.

Kolejny raz w tym sezonie pokonaliście Resovię, eliminując ich tym razem z Pucharu Polski. Spodziewaliście się, że zakończy się to w trzech setach?

Patryk Czarnowski:Ciężko pracowaliśmy, żeby się tu znaleźć. Bardzo dobrze przepracowaliśmy ten okres, jesteśmy świetnie przygotowani. Spodziewaliśmy się wielkiej walki, przede wszystkim z naszej strony, takiej o dosłownie każdą piłkę. Dlatego można było się spodziewać, że jeśli wszystko pójdzie według naszego planu, to będzie właśnie taki wynik. Wygraliśmy ważny mecz, a co będzie dalej, zobaczymy.

Resovia nie postawiła się wam zbyt skutecznie…– Rzeczywiście, nie postawiła, ale to dlatego, że jej na to nie pozwoliliśmy i moim zdaniem właśnie w tym tkwił sekret tego meczu i naszego zwycięstwa. Jeśli zagramy na sto procent swoich możliwości, to nie będzie też miało żadnego znaczenia, z kim przyjdzie nam się zmierzyć w finale.


W drugim secie rzeszowianie doszli was w końcówce mimo kilkupunktowej straty. Rozprężyliście się i za szybko uwierzyliście w wygraną?

– Nie, nie. Wiedzieliśmy, że będzie ciężki mecz, że to będzie najtrudniejszy set. Tym bardziej że drużyna z Rzeszowa to bardzo doświadczony zespół, który nie mógł sobie pozwolić w tej partii na to, by zagrać ją tak jak poprzednią. Dzięki lepszej postawie w tym secie odkupili trochę swoje winy, ale nie starczyło im sił, aby wygrać.

Właściwie zaraz po tym turnieju wylecicie do Ankary, a tam równie ważne finały i równie ciężkie mecze. Tak chyba będzie już do końca sezonu. Czujecie się już zmęczeni?

– (uśmiech) Oczywiście, że jest to męczące, bardziej nawet chyba te podróże niż wszystkie spotkania, które rozgrywamy, ale przecież taki jest nasz żywot. To jest nasza praca, to jest właśnie ten moment, gdzie zaczynają się bardzo ważne mecze. Wydaje mi się, że troszeczkę to zmęczenie zostanie przykryte myślą, że teraz właśnie walczymy o najważniejsze cele. Cały sezon pracowaliśmy ciężko po to, by właśnie w tym miejscu się znaleźć, po to, by znaleźć się w Ankarze czy walczyć o Puchar Polski, mistrzostwo Polski. Ta myśl na pewno będzie osładzała nam te wszystkie ciężkie treningi, podróże i wyjazdy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved