Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Mistrzynie Polski o krok od półfinału

ORLEN Liga: Mistrzynie Polski o krok od półfinału

Drugie zwycięstwo na własnym terenie w ćwierćfinale mistrzostw Polski odniosły siatkarki Trefla Sopot. Mistrzynie Polski po raz drugi pokonały bez straty seta zespół Budowlanych Łódź i są o krok od awansu do półfinału. Trzeci mecz już w najbliższą środę w Łodzi.

Siatkarki z Łodzi liczyły, że w drugim spotkaniu I rundy play-off uda im się zagrać tak, jak w trzeciej partii wczorajszego meczu. Tymczasem podopieczne Teuna Buijsa bardzo szybko rozwiały bojowe nastroje gości. Po kontrze Brizitki Molnar prowadziły 4:1. Mistrzyniom Polski co prawda odpowiedziała Noris Cabrera, ale na pierwszej przerwie technicznej sopocianki miały aż sześć punktów przewagi. W szeregach Budowlanych ciężar gry starała na siebie wziąć Anita Kwiatkowska, ale skrzydłowa zdołała doprowadzić do stanu 5:9. Atom Trefl, podobnie jak w pierwszym meczu, postawił na zagrywkę. W roli egzekutora wystąpiła Zuzanna Efimienko, po asie serwisowym której zespół Adama Grabowskiego przegrywał 5:13. Choć atomówki również miały chwile słabości, ich dominacja na boisku była niezaprzeczalna. Przy stanie 9:17 o przerwę dla zespołu poprosił szkoleniowiec łodzianek, ale rozpędzone mistrzynie Polski dalej zmierzały w kierunku 25. punktu. Gdy piłkę za siatkę kiwnęła Izabela Bełcik, siatkarki z Wybrzeża prowadziły różnicą dziesięciu oczek (20:10), wygrywając ostatecznie 25:17.

W drugą odsłonę meczu lepiej weszły siatkarki z Łodzi, które po akcjach Sylwii Pyci i Doroty Ściurki wyszły na 3:1. Szybka zmiana Judith Pietersen na Annę Podolec i ekipa z Wybrzeża zaczęła odzyskiwać inicjatywę (4:3). Duża w tym zasługa Budowlanych, które oddawały rywalkom punkty po błędach własnych. Na pierwszej przerwie technicznej Atom Trefl prowadził 8:6, ale przyjezdne nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Sytuacyjną piłkę wykorzystała Magdalena Śliwa, a po kontrach Cabrery było już 11:11. Kiedy w polu serwisowym pojawiła się Podolec, mistrzynie Polski zaczęły uciekać łodziankom. Najpierw na 15:12, a po asie Natalii Gajewskiej na 18:14. Atomówki miały pięć oczek przewagi, gdy po akcjach Tabi Love i Śliwy ich prowadzenie stopniało do dwóch punktów (20:18). Po przerwie na żądanie trenera Buijsa sopocianki wzięły się do pracy. Przyjmujące Budowlanych miały problemy z przyjęciem zagrywki Charlotte Leys, a po bloku Podolec mistrzynie Polski prowadziły w meczu 2:0.

Po zmianie stron żaden z zespołów nie potrafił uzyskać znacznej przewagi. Obie ekipy szły punkt za punkt do stanu 5:5, kiedy po kontrach Leys i Bełcik Atom Trefl odskoczył na 7:5. Tuż przed przerwą techniczną na zagrywkę poszła Aleksandra Sikorska, po serwisach której Budowlani wyszli na 11:8. Przewaga łodzianek nie trwała zbyt długo, bowiem gospodynie szybko opanowały nerwy i to one, wygrywając pięć akcji z rzędu, prowadziły 13:11. Gdy ze skrzydła uderzyła Podolec, atomówki na drugiej przerwie technicznej miały trzy punkty, ale po asie Cabrery był remis 16:16. Przy stanie 18:18 dwa bloki Bełcik i Justyny Łukasik pozwoliły sopociankom odskoczyć na 20:18 i choć przyjezdne walczyły o pozostanie w grze, as serwisowy Łukasik zakończył spotkanie (25:21).

Atom Trefl Sopot – Beef Master Budowlani Łódź 3:0
(25:17, 25:18, 25:21)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Trefla

Trefl: Leys (13), Bełcik (4), Pietersen (3), Efimienko (8), Molnar (5), Łukasik (6), Zenik (libero) oraz Gajewska (1), Podolec (6), Hill (7) i Kaczorowska
Budowlani: Śliwa (2), Kwiatkowska (2), Nuszel (2), Trach (2), Pycia (9), Cabrera (9), Durajczyk (libero) oraz Love (6), Ściurka (3), Cabajewska, Grajber (1) i Sikorska (1)