Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małgorzata Lis: Widzę światełko w tunelu

Małgorzata Lis: Widzę światełko w tunelu

Drużyna BKS-u nie wykorzystała w pełni szans jakie miała na wygranie pierwszego meczu z MKS-em. - Widzę światełko w tunelu, ponieważ mimo naszej słabej postawy udało nam się dobrze zagrać w każdym secie - powiedziała Małgorzata Lis, kapitan bialanek.

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza wygrały pierwszy mecz z lokalnym przeciwnikiem, BKS-em Bielsko-Biała, 3:1 i zrobiły pierwszy krok do awansu do półfinału. Podopieczne trenera Negro po dwóch setach remisowały ze swoimi rywalkami 1:1, ale w decydujących momentach meczu potrafiły udowodnić swoją wyższość. – Cieszymy się z wygranego spotkania, jest to bardzo podobny zespół do nas. Jutro BKS będzie chciał na pewno wygrać drugi mecz. Dzisiaj grało nam się ciężko, ponieważ było parę momentów w tym spotkaniu, gdy BKS dominował na boisku, lecz nie zdołał tego wykorzystać. My w pełni wykorzystałyśmy ich słabszą postawę i wygrałyśmy mecz 3:1 – podsumowała spotkanie Elżbieta Skowrońska. Bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku był Nicola Negro, który dużą wagę przykłada do drugiego spotkania. – Jestem zadowolony z osiągniętego wyniku w dniu dzisiejszym. Dla nas ważne było, abyśmy zaczęli play-off od wygranego spotkania. Rywalizacja w tej parze w play-off może być długa i ciężka. Dobrze zagraliśmy pod względem taktycznym i technicznym – powiedział trener MKS-u.

Odmienne nastroje panowały w bialskim zespole, który miał swoje szanse na wygranie pierwszego meczu, lecz ich nie wykorzystał. Kapitan BKS-u wierzy w lepszą postawę swojej drużyny. – Pomimo przegranego meczu z MKS-em widzę światełko w tunelu, ponieważ pomimo naszej słabej postawy udało nam się dobrze zagrać w każdym secie. Nie wiem czym była spowodowana nasza słaba postawa w tym spotkaniu. Musimy wyciągnąć wnioski z tego przegranego meczu i zagrać lepiej w kolejnym – przyznała środkowa bialskiej ekipy Małgorzata Lis. Trener BKS-u nie krył smutku z powodu postawy swoich podopiecznych i wyraził nadzieję na lepszą grę swoich siatkarek. – Był to nasz najgorszy mecz w tym sezonie. Ze swojej strony mogę zapewnić, że jutro zagramy lepiej niż dzisiaj, ponieważ gorzej być już nie może. Momentami nie graliśmy w żadnym elemencie. Pomimo tej porażki, nadal jesteśmy w grze, ponieważ aby awansować do półfinału, trzeba wygrać trzy mecze – oznajmił Mirosław Zawieracz.