Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wałbrzyszanie wciąż niepokonani w drugiej rundzie

II liga M: Wałbrzyszanie wciąż niepokonani w drugiej rundzie

W Wałbrzychu miejscowa Victoria podejmowała Gwardię. Gospodarze prowadzili w meczu 2:0, jednak w trzeciej partii do gry wrócili wrocławianie. Czwarty set grany na przewagi padł łupem wałbrzyszan, którzy w drugiej rundzie wygrali wszystkie pięć spotkań.

Z powodu urazu Łukasza Kaczmarka w wyjściowej szóstce zastąpił go Jarosław Pizuński, mimo tego nietypowego ustawienia wałbrzyszanie szybko objęli prowadzenie (2:0, 5:1, 7:2). Gospodarze popełnili proste błędy, dzięki czemu gwardziści zbliżyli się na dwa oczka (7:9). Jednak chwilę później wałbrzyszanie ponownie zaczęli budować przewagę, główna w tym zasługa Łukasza Karpiewskiego, który niemal nie mylił się w ataku i do tego dorzucił punkty bezpośrednio z zagrywki (21:11). W końcówce wrocławianie odrobili kilka oczek, ale to było za mało na dobrze dysponowanych zawodników Victorii, którzy wygrali 25:17.

Wałbrzyszanie kontynuowali swoją dobrą passę w drugim secie, szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie, mocną zagrywką ponownie popisał się Karpiewski (3:1, 8:4). Gwardzistom zaskoczył blok, a po ataku Piotra Deszcza wyszli na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu (9:8). Goście utrzymywali przewagę. Trener Krzysztof Janczak desygnował do gry Kaczmarka, który wszedł na zagrywkę i od razu popisał się trzema asami serwisowymi, chwilę później dwa asy posłał Karpiewski i gospodarze prowadzili 22:17. Wałbrzyszanie utrzymali przewagę, wygrali drugą partię 25:20.

W trzecim secie kibice mogli oglądać całkiem inny zespół Gwardii, zaczęli zdobywać punkty blokiem i bezpośrednio z zagrywki, stąd ich prowadzenie (5:3, 8:5). Jednak wałbrzyszanie nie odpuścili i doprowadzili do remisu po 14. O czas poprosił Piotr Lebioda, a po przerwie goście zdobyli pięć punktów z rzędu, duża w tym zasługa mocnej zagrywki Łukasza Lubaczewskiego. Siatkarze Victorii jeszcze próbowali odrabiać straty, ale ta sztuka im się nie udała. Gwardziści wygrali 25:22 i jeszcze wszystko mogło się wydarzyć w tym spotkaniu.

W czwartym secie gra była wyrównana i toczyła się punkt za punkt. Ponownie asem serwisowym popisał się Kaczmarek (11:10). Chwilę później po bloku Maksymiliana Zwiecha i Lubaczewskiego prowadzili gwardziści (13:12). Dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobył Karpiewski (15:13). Przewaga wałbrzyszan wzrosła do czterech oczek (19:15). Jednak wrocławianie nie zamierzali się poddać i zmniejszyli straty w końcówce do jednego punktu (22:23). Zaczęła się wojna nerwów, dwa trudne ataki skończył Piotr Hernik i doprowadził do remisu po 24. Dwa kolejne punkty zdobyli wałbrzyszanie, którzy wygrali 26:24 i całe spotkanie 3:1. Było to trzecie zwycięstwo Victorii w wielkich derbach Dolnego Śląska. Gwardziści w ostatniej kolejce z AZS-em UZ Zielona Góra muszą zdobyć punkt, by utrzymać drugie miejsce w tabeli.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Gwardia Wrocław 3:1
(25:17, 25:20, 22:25, 26:24)

Victoria: Walendzik, Olszewski, Pizuński, Zieliński, Olczyk, Karpiewski, Kukla (libero) oraz Kaczmarek, Migdalski i Paszek
Gwardia: Jarząbski, Michocki, Lubaczewski, Nawrocki, Wroński, Deszcz, Jutrzenka (libero) oraz Zwiech, Zdybek (libero), Hernik i Dzikowicz