Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Olimpia przegrała w Szczecinie

II liga M: Olimpia przegrała w Szczecinie

Siatkarze Morza Bałtyk Szczecin w ostatnim meczu przed własną publicznością pokonali lidera grupy - Olimpię Sulęcin. Podopieczni trenera Chajca tylko krótkimi fragmentami nawiązali walkę z rywalami, ale i tak obie ekipy pewne są gry w turnieju półfinałowym.

Wprawdzie już przed tym meczem było wiadomo, że oba zespoły zapewniły sobie awans do turnieju półfinałowego, ale żaden z nich nie zamierzał odpuszczać. Początek meczu lepiej ułożył się dla gospodarzy, którzy po świetnej zagrywce Jakuba Makara wyszli na prowadzenie 5:3. Jednak chwilę później asem serwisowym popisał się Kacper Gajowczyk, a wynik zaczął oscylować wokół remisu. W kolejnych minutach szczecinianie dobrze spisywali się w obronie, ale nieco brakowało im skuteczności w ataku, przez co oba zespoły wciąż szły łeb w łeb. Dopiero punktowa zagrywka Marcina Bachmatiuka i udane zagranie Grzegorza Gnatka spowodowały, że inicjatywę na boisku zaczęli przejmować podopieczni trenera Dolińskiego (14:11). Chwilę później punktową zagrywkę dołożył Makar, a przewaga gospodarzy ciągle rosła (17:12). Wprawdzie po autowym ataku Adama Tołoczki nieco się zmniejszyła, a po udanej kontrze Patryka Orłowskiego wynosiła już tylko dwa oczka (20:18). W końcówce z dobrej strony pokazał się Damian Markiewicz, a sulęcinianie popsuli trzy zagrywki z rzędu, dzięki czemu Morze Bałtyk rozstrzygnęło tę część spotkania na swoją korzyść (25:22).

Drugiego seta nieco lepiej rozpoczęli siatkarze Olimpii, którzy po udanym bloku wyszli na prowadzenie 4:2. Lecz taka sytuacja nie trwała zbyt długo, bowiem szczecinianie błyskawicznie odrobili straty, a po udanej kontrze Macieja Naliwajko zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Chwilę później goście zaczęli mylić się w ataku, a pojedynczym blokiem popisał się Wojciech Kwiecień, dzięki czemu przewaga zachodniopomorskiego zespołu wynosiła już cztery punkty (12:8). W kolejnych minutach podopieczni trenera Chajca popełniali coraz więcej błędów, a as serwisowy Tołoczki sprawił, że gospodarze pewnie kroczyli do triumfu w drugim secie. W jego decydujących momentach lubuscy graczy byli bezradni. Raz za razem nadziewali się na blok rywali, a Morze Bałtyk dobrze prezentowało się na kontrze. Ostatecznie ta część meczu padła jego łupem (25:16).

Pierwsze minuty trzeciej partii były zacięte, ale stosunkowo szybko zaczęła uwidaczniać się przewaga po stronie szczecinian. Duża w tym zasługa Damiana Markiewicza, który tego dnia był niemal nie do zatrzymania. W dodatku sulęcinianie popełniali sporo błędów, szczególnie w polu serwisowym, a to było wodą na młyn dla ich przeciwników. W lubuskiej drużynie wyraźnie brakowało świeżości, a po zbiciu Naliwajko przegrywała już 8:12. Wprawdzie szczelny blok pozwolił jej zniwelować straty do trzech oczek (11:14), ale to było wszystko, na co było ich stać w sobotnim pojedynku. Chwilę później sami popełnili kilka błędów, przypomniał o sobie blok gospodarzy, a swoje trzy grosze ponownie do wyniku dorzucił Markiewicz, przez co podopieczni trenera Dolińskiego uciekali przeciwnikom (20:12). W końcówce udanym zbiciem popisał się jeszcze Tołoczko, a zwycięstwo gospodarzy asem serwisowym przypieczętował Krzysztof Zapaśnik (25:15).

Morze Bałtyk Szczecin – Olimpia Sulęcin 3:0
(25:22, 25:16, 25:15)

Morze: Kwiecień, Makar, Tołoczko, Naliwajko, Bachmatiuk, Gnatek, Kołodziej (libero) oraz Markiewicz, Zapaśnik, Grot, Zabłocki i Kopiński
Olimpia: Stefaniak, Turek, Szulikowski, Orłowski, Gajowczyk, Sławiak, Richter (libero) oraz Romańczuk, Kubiak i Walczak