Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Elżbieta Skowrońska: Chcemy powtórzyć wynik z pierwszego meczu

Elżbieta Skowrońska: Chcemy powtórzyć wynik z pierwszego meczu

MKS Dąbrowa Górnicza wygrał pierwszy mecz z BKS-em Bielsko-Biała 3:1 i prowadzi w play-off 1:0. - Drugi mecz chcemy wygrać w takim samym stosunku jak pierwszy, choć łatwo nie będzie - powiedziała kapitan MKS-u Elżbieta Skowrońska.

Czy dzisiejszy mecz był dla was łatwy, jak może sugerować wynik?

Elżbieta Skowrońska:Dzisiaj łatwo nam się nie grało, był to ciężki mecz dla nas. Zespół z Bielska-Białej też miał swoje problemy. Wszystkie cieszymy się ze zwycięstwa i mamy nadzieję, że drugi mecz zakończy się takim samym wynikiem.

Czy ciężko było wam się pozbierać po tym pechowo przegranym meczu w półfinale Pucharu Polski? Byłyście bardzo blisko gry w finale.

Nie myślimy już o Pucharze Polski, teraz jest play-off i tylko na tym się skupiamy. W Pucharze Polski tylko zwycięzca zgarnia całą pulę, nie wiadomo jak by to było w tym finale. Wiadomo, że gra w finale jest planem minimum dla każdego.

Dzisiaj dobrze zagrałyście w bloku i polu zagrywki, odrzuciłyście swoje rywalki od siatki. Czy to były główne elementy, które zadecydowały o zwycięstwie?

Dobrze zagrałyśmy zagrywką, w przyjęciu nie było źle i mogłyśmy spokojnie konstruować swoje akcje. W dwóch pierwszych setach szwankowała u nas taktyka, ale potem wszystko poszło w dobrym kierunku i wygrałyśmy mecz.

W czwartym secie poczułyście się chyba zbyt pewne siebie, przegrywałyście 1:5 i wszystko wskazywało, że będzie potrzebny tie-break. Miałyście takie obawy?

Nie, tak nie było, przydarzył nam się słabszy moment, co wykorzystał zespół z Bielska-Białej, który miał wcześniej słabsze okresy gry i próbował walczyć, lecz nie wyszło mu to.

Przerwy wzięte przez trenera Negro sprawiły, że po każdej rozmowie z nim grałyście lepiej.

Ogólnie mobilizowałyśmy się w tym spotkaniu, chcemy awansować do pierwszej czwórki. Na razie zrobiłyśmy pierwszy krok ku temu. Aby tak się stało, musimy jeszcze wygrać dwa mecze. Zawsze mobilizujemy się, nawet wtedy gdy nam nie wychodzi gra.

Wiadomo, że drugie spotkanie jest zawsze trudniejsze niż pierwsze. Jak podejdziecie do tego meczu?

Chcemy się tak samo zaprezentować jak w niedzielnym meczu, chcemy pokazać dobrą siatkówkę. Będziemy musiały trochę odpocząć przed kolejnym meczem, na co bardzo liczę, ponieważ cała drużyna jest trochę zmęczona. Mam nadzieję na taki sam wynik jak w pierwszym meczu, choć łatwo nie będzie.