Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Budowlani postawili się w Sopocie tylko w trzecim secie

ORLEN Liga: Budowlani postawili się w Sopocie tylko w trzecim secie

Po pierwszych dwóch setach wydawało się, że mistrzynie Polski pokonają zespół z Łodzi w sposób lekki, łatwy i przyjemny. Po dłuższej przerwie do głosu doszły podopieczne Adama Grabowskiego, które długo prowadziły w trzeciej partii, przegrywając końcówkę.

Początek spotkania należał do łodzianek, które po asie serwisowym Magdaleny Śliwy objęły dwupunktowe prowadzenie (2:0), ale po ataku Justyny Łukasik był remis (2:2). Od stanu 3:3 zaczęła się zarysowywać coraz wyraźniejsza przewaga mistrzyń Polski, które na pierwszej przerwie technicznej wyszły na 8:4. Po wznowieniu gry sopociankom odpowiedziała Olga Trach, ale gdy ze środka uderzyła Zuzanna Efimienko, w Hali Stulecia było 11:5 dla miejscowych. Mimo przerwy ma żądanie Adama Grabowskiego Atom Trefl nie zwalniał tempa, odskakując na 14:6. Choć Budowlane po akcjach Trach i Anity Kwiatkowskiej odrobiły dwa oczka (10:16), „atomówki” prowadziły 19:11, a po kolejnym zbiciu Efimienko 22:13. Do końca partii niewiele się zmieniło. Podopieczne Tuena Buijsa pewnie wygrały premierową odsłonę meczu 25:15.

W drugiej partii sopocianki wciąż były na fali, wychodząc po kontrze Efimienko na 3:1. Podopieczne Adama Grabowskiego popełniały sporo błędów, dzięki czemu mistrzynie Polski na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Łodzianki miały sporo problemów z przyjęciem zagrywki i po chwili przegrywały już 4:11. Niemoc w zespole przyjezdnych przełamała Sylwia Pycia, ale strata do uciekających rywalek była bardzo duża. Budowlani nie potrafili jednak pójść za ciosem i po kolejnej serii błędów przegrywali 7:17. Adam Grabowski próbował dokonywać zmian, jednak nie przełożyło się to na wynik. Na boisku wciąż dominowały sopocianki, które po ataku Anny Podolec wygrały 25:16.

Po zmianie stron z wysokiego „C” partię rozpoczął zespół z Łodzi. Podopieczne Adama Grabowskiego dzięki dobrej zagrywce Śliwy prowadziły 4:0. Mistrzynie Polski od razu rzuciły się w pogoń za uciekającymi rywalkami. Dzięki akcjom Łukasik i Brizitki Molnar Atom Trefl zbliżył się na 5:6, ale inicjatywa wciąż leżała po stronie gości, którzy po asie serwisowym Kwiatkowskiej odskoczyli na 11:6. Podopieczne trenera Buijsa nie dawały za wygraną. Mocne zbicia Charlotte Leys i zagrywki Izabeli Bełcik sprawiły, że przewaga Budowlanych stopniała do jednego oczka (12:13). Po rozgrywającej serię skutecznych serwisów miała Leys, a na skrzydle nie do zatrzymania była Kimberly Hill. Przy stanie 19:18 gra przyjezdnych się zacięła i do głosu zaczęły dochodzić siatkarki z Wybrzeża. Na pierwsze prowadzenie Atom Trefl wyprowadziła Leys, a po bloku Łukasik na Kwiatkowskiej (22:19) o czas poprosił trener Grabowski. Decydujące słowo należało do miejscowych, które wygrały trzecią odsłonę meczu 25:21.

MVP meczu: Charlotte Leys

Atom Trefl Sopot – Beff Master Budowlani Łódź 3:0
(25:15, 25:16, 25:21)
stan rywalizacji 1:0 dla Atomu Trefla

Trefl: Leys (14), Bełcik (6), Podolec (12), Efimienko (7), Molnar (6), Łukasik (9), Zenik (libero) oraz Gajewska (1) i Hill (4)
Budowlani: Śliwa (2), Kwiatkowska (6), Nuszel (2), Trach (5), Pycia (5), Cabrera (5), Durajczyk (libero) oraz Love (3), Ściurka, Cabajewska (1), Grajber (2) i Sikorska