Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Gospodarze gościnni dla Dinama Kazań

LM: Gospodarze gościnni dla Dinama Kazań

Rabita Baku jest gospodarzem turnieju Final Four Ligi Mistrzyń, a w zespole grają dwie Polki. Pierwsza partia należała do siatkarek Dinama Kazań, w dwóch pozostałych obie drużyny stworzyły wyrównane widowisko, z którego zwycięsko wyszły Rosjanki.

W drugim półfinale Ligi Mistrzyń gospodynie turnieju finałowego dość gładko w trzech setach uległy zespołowi Dinama Kazań. Rabita przy ogłuszającym dopingu własnych kibiców rozpoczęła mecz bardzo dobrze, od prowadzenia 4:1, kilka akcji później było 6:3. Od tego momentu jednak rosyjski zespół zdobył cztery punkty z rzędu i wyszedł na prowadzenie, którego już w tym secie nie oddał. Świetnie w ataku radziła sobie Jekaterina Gamowa, a niewymuszone błędy zespołu z Baku powiększały tylko dysproporcje. Dinamo pierwszą partię wygrało wysoko i zdecydowanie, do 15. Zespół z Kazania drugiego seta rozpoczął od trzech zdobytych punktów, gospodyniom jednak udało się nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami. Trwała ona do stanu 17:17, potem znów przewaga rosyjskiego zespołu dała o sobie znać, a seta wynikiem 25:21 zakończył skuteczny blok Jordan Larson-Burbach.

Od stanu 4:4 w trzecim secie Dinamo znów postawiło wysoki, szczelny blok, a Jekaterina Gamowa była nie do zatrzymania w ataku. Siatkarki Rabity bezradnie patrzyły, jak ich rywalki zdobywały kolejne punkty i uciekały z wynikiem. Azerski zespół zerwał się jeszcze do walki w połowie seta i zdołał zmniejszyć straty do jednego punktu (17:18), ale to było wszystko, na co było tego dnia stać Rabitę. W końcówce Dinamo przypieczętowało swoją przewagę i wygrało tę partię 25:19 i całe spotkanie 3:0, pewnie awansując do niedzielnego finału. – Dziewczyny zrobiły wszystko, by ten mecz wygrać. Nigdy nie bałyśmy się Rabity i ten mecz jest dowodem na to, że jesteśmy zespołem silniejszym. Tym składem możemy osiągnąć jeszcze lepsze wyniki, więc teraz czas na finał – cieszyła się po meczu kapitan Dinama, Maria Borodakowa.Od początku twierdziłem, że mój zespół jest w tym sezonie bardzo silny – przyznał trener Riszat Giljazutdinow. Teraz już musimy się skupić na jutrzejszym spotkaniu. To nie był dla nas łatwy mecz, głównie dlatego, że na trybunach w ogóle nie było słychać naszych kibiców – dodał trener Dinama.

Dinamo Kazań (RUS) – Rabita Baku (AZE) 3:0
(25:15, 25:21, 25:19)

Dinamo: Borodakowa (5), Larson-Burbach (12), Gamowa (20), Starczewa, Del Core (8), Moroz (7), Ulanowa (libero) oraz Malkowa i Woronkowa
Rabita: Skorupa (1), Rourke (10), Krsmanović (4), Dixon (7), Cruz (10), Skowrońska-Dolata (5), Castillo (libero) oraz Banwarth, Tomkom, Starović (3) i Horvath (3)