Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Krispol zrewanżował sie lubinianom

I liga M: Krispol zrewanżował sie lubinianom

To nie koniec siatkarskich emocji w fazie play-off dla wrześnian. Podopieczni Marka Jankowiaka pokonali w sobotę na własnym parkiecie faworyzowane Cuprum Lubin. Po zaciętym pojedynku losy spotkania musiał rozstrzygnąć tie-break.

Tradycyjnie pierwsza odsłona spotkania to zacięta walka, która ostatecznie skończyła się wymianą na przewagi. Od początku Krispol gonił i dogonił wynik. Najpierw przy stanie 10:10, a później w samej końcówce przy 22:22, choć pomarańczowi przegrywali już czterema oczkami (11:15). Obie ekipy miały swoje piłki setowe, ale jedną z nich wykorzystali „miedziowi”, zwyciężając 29:27. Po przerwie wrześnianie pokazali, że nie zamierzają się poddawać. Po bloku Witolda Chwastyniaka miejscowi objęli prowadzenie 14:10, chwilę później powiększając przewagę do sześciu punktów (21:15). Podopieczni Marka Jankowiaka nie mogli oddać tej partii. Pewnie zakończyli ją do 19.

W trzecim secie gospodarze poszli za ciosem. Cuprum dotrzymało kroku tylko do stanu 9:9. Kolejne piłki padały łupem rozpędzonych wrześnian, na przerwę techniczną schodzili z trzypunktowym zapasem za sprawą Murdzi (16:13). Ten sam zawodnik zwiększył prowadzenie na 18:14, a punkt Iglewskiego blokiem na 23:15 przesądził losy tej odsłony. Krispol objął prowadzenie w meczu 2:1. Kolejny set był już bardziej wyrównany. Najpierw inicjatywa leżała po stronie siatkarzy Jankowiaka (6:2). Później przyjezdni remisowali przy stanie 11:11. Jednak pewni i „wyluzowani” zawodnicy Krispolu nadal prowadzili (15:13, 18:14, 22:18) aż do stanu 23:23. Wtedy Romać zdobył punkt zagrywką, następnie Cuprum wykorzystało pierwszą piłkę setową, wygrywając do 23.

W tie-breaku znów swoje zagrali pomarańczowi. Szybko uciekli Cuprum na trzy oczka (6:3). Kluczowy punkt zdobył Łukasz Jurkojć bardzo mocnym serwisem (11:6). Goście już się nie podnieśli. Krispol wygrał zasłużenie do 8. MVP pojedynku został wybrany Łukasz Murdzia.

Krispol Września – Cuprum Lubin 3:2
(27:29, 25:19, 25:17, 23:25, 15:8)

stan rywalizacji 2:1 dla Cuprum