Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwszy mecz dla Zawiszy

I liga K: Pierwszy mecz dla Zawiszy

MLKS Roltex Zawisza Sulechów wygrał pierwszy mecz z KS-em Murowana Goślina 3:0. Tym samym podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego przybliżyły się do piątego miejsca w pierwszej lidze kobiet w sezonie 2013/2014.

Pierwszego seta udanie rozpoczęły gospodynie. W zespole gospodarzy efektownie atakowały Agata Skiba oraz Katarzyna Bury. Zawisza wypracowała sobie trzy punkty przewagi. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem trudnej zagrywki. W tym elemencie należy wyróżnić przede wszystkim Ewę Kwiatkowską, której zagrywki były nie do przyjęcia. Sulechowianki z każdą kolejną akcją powiększały swój dorobek punktowy (14:10, 17:11, 20:13). Pierwsza partia została wygrana przez gospodynie pewnie do 17.

Druga odsłona także rozpoczęła się pozytywnie dla podopiecznych Marka Mierzwińskiego. W jego ekipie atomowymi atakami popisywały się Katarzyna Bury i Agata Skiba. Ze środka skutecznie punktowała Ewa Kwiatkowska. Sulechowski Roltex prowadził już 6:3, 9:3, 12:6, 14:7, 21:14. Zawodniczki z Murowanej Gośliny miały spore problemy z kończącym atakiem, a także po raz kolejny z przyjęciem trudnej zagrywki. Seta zakończyła efektownym zbiciem Agata Skiba 25:17.

Początek trzeciej partii tego meczu również należał do miejscowych. Zagrywką punktowała Katarzyna Bury (5:1). Trener przyjezdnych reagował na wydarzenia na boisku, biorąc czas, ale na niewiele się to zdało. Po przerwie kolejne punkty z zagrywki dorzuciła Agata Skiba. Zawiszanki prowadziły już 11:4, 15:6. W tym momencie nastąpił zryw w zespole gości. Zawodniczki trenera Piotra Sobolewskiego zaczęły niwelować straty. Na tablicy wyników zrobiło się już 15:12 dla Zawiszy. Wtedy o czas poprosił Marek Mierzwiński. Po czasie wszystko wróciło na właściwe tory dla gospodyń. Zawisza spokojnie rozegrał końcówkę tej partii. Set zakończył się udanym blokiem Katarzyny Bury 25:21.

MVP tego spotkania została wybrana Katarzyna Wawrzyniak, która rozegrała znakomite spotkanie.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów – KS Murowana Goślina 3:0
(25:17, 25:17, 25:21)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Zawiszy

Zawisza: Skiba, Walczak, Bury, Wawrzyniak, Fedorów, Kwiatkowska, Rzepnikowska (libero) oraz Buławczyk, Wodrowska, Wellna i Witkowska
KS Murowana Goślina: Baran, Stroiwąs, Sobolewska, Wyrwa, Pawlicka, Jaroszewicz, Wałęsiak (libero) oraz Bekas, Kucharska, Grocholewska i Galant