Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Alexis Gonzalez pożegnał się z reprezentacją

Alexis Gonzalez pożegnał się z reprezentacją

fot. archiwum

Jeden z najlepszych argentyńskich libero, Alexis Gonzalez, podjął decyzję o zakończeniu swojej przygody z reprezentacją swojego kraju. Urodzony w 1981 roku siatkarz reprezentacyjną koszulkę nosił przez osiem lat.

Po raz pierwszy Alexisa Gonzaleza można było zobaczyć w narodowych barwach w 2005 roku, ale początkowo pozostawał w cieniu legendarnego Pablo Meany. Jednak dopiero w latach 2009-2010 po odejściu Meany stał się pierwszym libero reprezentacji Argentyny. Z zespołem narodowym zajął m.in. czwarte miejsce w Lidze Światowej 2011, zagrał w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich, zdobywał także medale mistrzostw Ameryki Południowej. Ostatni mecz w barwach Albicelestes Goznalez rozegrał w sierpniu ubiegłego roku. Argentyna uległa wówczas Brazylii 2:3. – Dziękuję za wszystkie lata, kiedy mogłem nosić koszulkę reprezentacyjną, dziękuję moim przyjaciołom z boiska, trenerom, a także Oscarowi Cantero, którzy przez wiele lat darzyli mnie swoim zaufaniem. Przeżyłem zarówno piękne, jak i trudne momenty, ale dla mnie liczy się to, że mogłem grać w koszulce reprezentacji. Dziękuję rodzinie i przyjaciołom za to, że zawsze mnie wspierali – napisał Gonzalez na jednym z portali społecznościowych.

Niewykluczone, że następcą Gonzaleza w kadrze będzie urodzony w 1987 roku Facundo Santucci, gracz francuskiego Spacer’s Toulouse Volley. Dla podopiecznych Julio Velasco najważniejszą imprezą w 2014 roku będą oczywiście mistrzostwa świata. Argentyńczycy są grupowym rywalem biało-czerwonych. Alexis Gonzalez nie kończy jeszcze przygody z siatkówką, będzie grał na poziomie klubowym. Tegoroczny sezon zaczął on w Rennes Volley 35, ale z ważnych powodów rodzinnych musiał wrócić do kraju i tu na razie będzie kontynuował karierę. We francuskim klubie miejsce Gonzaleza zajął Marko Samardzić.

źródło: canchallena.lanacion.com.ar, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved