Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zbigniew Bartman: Co do kadry, mam dwa plany…

Zbigniew Bartman: Co do kadry, mam dwa plany…

fot. archiwum

- Jeśli znajdę się w reprezentacji, na pewno zjawię się na zgrupowaniu. Jeżeli nie, będę miał najpiękniejsze wakacje w moim życiu - twierdzi Zbigniew Bartman. Na razie jednak przyznaje, że nikt ze sztabu trenerskiego polskiej kadry się z nim nie kontaktował.

Nikt ze sztabu trenerskiego nie kontaktował się ze mną. Szczerze mówiąc, w tej chwili nie zaprzątam sobie jednak głowy reprezentacją. Skupiam swoją energię na grze w barwach Modeny. Z tego, co wiem, Antiga ma powołać kadrę na przełomie marca i kwietnia, więc trochę czasu jeszcze zostało. Co do kadry, mam dwa plany – jeśli znajdę się w reprezentacji, to na pewno zjawię się na zgrupowaniu. Jeżeli nie, będę miał najpiękniejsze wakacje w moim życiu – mówi Zbigniew Bartman, który w kadrze Andrei Anastasiego występował regularnie, ale… na mistrzostwa Europy w ubiegłym roku nie pojechał. – Jestem przekonany, że trener ma już w głowie nazwiska 22 siatkarzy, tylko nie chce za szybko odkrywać kart. Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby najbliższe mecze miały decydować, czy ktoś będzie w składzie. Z dnia na dzień nikt nie robi takich postępów, żeby nagle przebić się do kadry – twierdzi na łamach Przeglądu Sportowego atakujący zespołu z Modeny.

Kibice ostatnio zaczęli się martwić, że zarówno Zbigniew Bartman, jak i Bartosz Kurek rzadziej pojawiali się w barwach swoich zespołów we włoskiej Serie A. – Ten niepokój wynika z niewiedzy. Bartek miał problemy z plecami, doznał lekkiej kontuzji i teraz wraca po przerwie do optymalnej formy. Już nawet po statystykach widać, że gra bardzo dobrze i jest drugim zawodnikiem Serie A pod względem skuteczności ataku. Z kolei ja miałem w lutym duży dołek fizyczny. W styczniu kalendarz spotkań był bardzo napięty i po takiej dawce fizycznie umarłem. Trener dał mi troszeczkę oddechu, bo zmniejszył mi obciążenia na siłowni, a w meczach stawiał na Alena Sketa. Teraz przed nami najważniejsze mecze i znowu chcę pokazać dobrą grę – mówi Zbigniew Bartman, który jeszcze nie wie, jak będzie wyglądała jego kariera po tym sezonie. – Przyszłość większości zawodników jest w Modenie uzależniona od wyników. Kontrakty mamy podpisane do końca tego sezonu. Nie oszukujmy się, gdy są rezultaty, to i przyszłość lepiej wygląda, przede wszystkim jeśli chodzi o finanse klubu. Podchodzę do tego spokojnie. Myślę, że w przyszłym sezonie będzie duży ruch na pozycji atakującego. Zobaczymy, kto ciekawy pojawi się na rynku i co wymyślą włodarze w Modenie – dodaje Bartman.

Cały wywiad Karoliny Korbeckiej w serwisie przegladsportowy.plźródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved