Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trudny czas dla Bartosza Krzyśka

Trudny czas dla Bartosza Krzyśka

fot. Cezary Makarewicz

Atakujący AZS-u Olsztyn nie udał się ze swoim zespołem do Zielonej Góry na turniej finałowy Pucharu Polski. Bartosz Krzysiek od dłuższego czasu boryka się z przepukliną w kręgosłupie. Dolegliwość w ostatnim czasie nasiliła się i zawodnik musi poddać się operacji

W tym sezonie PlusLigi Bartosz Krzysiek nie zagrał w trzech spotkaniach swojej drużyny, a pojawiał się w sumie w 54 setach. Również w meczach ćwierćfinałowych z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle młody atakujący znalazł się na boisku, ale nie w pełnym wymiarze czasu. W pierwszym spotkaniu zagrał jednego seta, w drugim już dwa, zdobywając kolejno 2 i 6 punktów. Na turniej finałowy Pucharu Polski Krzysiek już nie pojechał. – Z Bartoszem Krzyśkiem mamy problem. Chyba mogę to powiedzieć – przyjechał ze zgrupowania reprezentacji Polski i już na początku przygotowań nie brał w nich udziału, stracił półtora miesiąca. Bartek ma przepuklinę w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Po ostatnim meczu ta przepuklina jeszcze się powiększyła do 12 mm i niestety musi poddać się zabiegowi operacyjnemu – poinformował trener akademików z Olsztyna Krzysztof Stelmach.

Przed AZS-em najważniejsze mecze w sezonie, tymczasem drużyna musi poradzić sobie bez niego. W ataku gra obecnie Grzegorz Szymański, który jednak ze względu na uraz też nie grał dłuższy czas. Problem z kręgosłupem Bartosza Krzyśka jest na tyle poważny, że mikrodiscektomia jest konieczna. Nie wiadomo, na jaki czas oznacza to rozbrat zawodnika z siatkówką. – My go na pewno nie zostawimy, musimy mu pomóc znaleźć dobrego specjalistę, który wykona tę operację tak, by mógł wrócić do sportu. Jesteśmy z nim, bo jest to przykre. Mówią, że sport to zdrowie, ale niestety sport zabiera zdrowie. Miejmy nadzieję, że wszystko potoczy się przede wszystkim po jego myśli, bo to młody chłopak i karierę może mieć jeszcze przed sobą. Teraz musi się skupić na tym, by zabieg został wykonany bardzo dobrze, na rehabilitacji, by szybko powrócić na boisko – zakończył szkoleniowiec AZS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved