Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Piotr Lipiński: Zagraliśmy, jak potrafimy najlepiej

Piotr Lipiński: Zagraliśmy, jak potrafimy najlepiej

fot. Cezary Makarewicz

Effector powalczył ze Skrą Bełchatów w ćwierćfinale PP, ale ostatecznie górą byli bełchatowianie. - Zagraliśmy tak, jak potrafiliśmy najlepiej. Skra pokazała, że jest bardzo mocnym przeciwnikiem - przyznał Piotr Lipiński, rozgrywający kieleckiego zespołu.

Kielczanie walczyli w meczu ćwierćfinałowym ze Skrą Bełchatów, mając niekiedy kilka punktów przewagi, zwłaszcza w pierwszej i drugiej partii, ale w każdym secie górą byli siatkarze z województwa łódzkiego. – Dzisiaj zagraliśmy tak, jak potrafiliśmy najlepiej – przyznał po meczu Piotr Lipiński. Skra pokazała, że jest bardzo mocnym przeciwnikiem i wydaje mi się, że będą grali w finale razem z Resovią. My postawiliśmy się w dwóch pierwszych setach, w drugiej partii mogliśmy przechylić ją na swoją korzyść, jednak się nie udało. Trudno, jedziemy do domu i przygotowujemy się na dalsze mecze play-off, chłopaki z Bełchatowa dalej walczą o Puchar Polski – powiedział kapitan Effectora Kielce.

Kielczanie mieli szanse na wygranie chociażby seta, ale ich nie wykorzystali. Ogólnie jednak Dariusz Daszkiewicz był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. – Skra odniosła zasłużone zwycięstwo w dniu dzisiejszym. Myślę, że my możemy być zadowoleni z przebiegu dwóch pierwszych setów, tutaj nawiązaliśmy walkę z zespołem z Bełchatowa, może w końcówce drugiego seta nie do końca, bo chyba było 17:16 dla nas, a przegraliśmy do 19. Szkoda takiej dużej liczby błędów w dwóch pierwszych setach, bo popełniliśmy ich po 9, szczególnie w pierwszym secie, gdzie chcieliśmy zaryzykować zagrywką, popełniliśmy 7 błędów w tym elemencie, a Skra akurat w tym secie miała najlepsze przyjęcie. Jak w drugim secie nie zagrywaliśmy mocno, graliśmy lepiej – analizował przebieg spotkania trener Effectora.

Miguel Falasca, trener drużyny z Bełchatowa, przyznał, że zespół z Kielc okazał się trudnym przeciwnikiem. –  Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa. Na początku Kielce nas zaskoczyły, gdyż to drużyna, która zwykle serwuje taktycznie, a tym razem postawiła na mocną zagrywkę. Dobrze grała też w ataku. Przez półtora seta to był dla nas trudny mecz, ale w końcu znaleźliśmy receptę i było to dla nas dobre przetarcie przed półfinałem. Jestem zadowolony ze swojego zespołu – podkreślił szkoleniowiec Skry.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved