Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Michał Żurek: Nasza forma pozostawia wiele do życzenia

Michał Żurek: Nasza forma pozostawia wiele do życzenia

fot. Tomasz Tadrała

- Objawieniem ligi w tym momencie nie jesteśmy. Nasza forma pozostawia wiele do życzenia, to, co było, to jest temat zamknięty - mówi Michał Żurek, libero AZS-u Olsztyn. Olsztynianie po porażce z ZAKSĄ odpadli z rozgrywek Pucharu Polski.

Siatkarze AZS-u Olsztyn na pewno nie mogą być zadowoleni ze swojego występu w turnieju finałowym Pucharu Polski. W trzech setach ulegli ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i była to już ich czwarta porażka z tym zespołem na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni. – Przed chwilą usłyszałem, że to jest czwarty knock-out od Kędzierzyna, tak więc to jest bardzo fajne, może nie fajne dla nas, ale treściwe podsumowanie tego, jak gramy – mówi Michał Żurek.

Zdaniem libero olsztyńskiego zespołu do nawiązania walki z rywalem zabrakło praktycznie wszystkiego. – Na początku zabrakło naszej lepszej organizacji gry w każdym elemencie, 0:12 w ostatnich czterech meczach to na pewno nie jest powód do dumy i ewidentnie pokazuje to, na jakim poziomie obecnie jest ZAKSA, na jakim poziomie jest Indykpol – mówi krytycznie siatkarz.

Pomimo tak niekorzystnego bilansu z kędzierzynianami akademicy wierzą nadal w odwrócenie tej niekorzystnej tendencji. – Mam nadzieję, że uda się powalczyć, za to odpowiadam w drużynie. Do końca będę wierzył, ale musimy się skupić na tym, żeby wrócić do naszej przyzwoitej gry, od tego wszystko się zacznie. Widać, jakim potencjałem dysponuje ZAKSA i mam nadzieję, ze w Olsztynie choć trochę im utrudnimy tę drogę do czwórki – zapowiada libero AZS-u.Podopieczni Krzysztofa Stelmacha byli rewelacją pierwszej części sezonu, kiedy ogrywali wyżej notowane drużyny i na jeden tydzień wskoczyli na sam szczyt plusligowej tabeli. Ostatnio jednak nie zachwycają, o czym dobitnie świadczą osiągane przez nich wyniki. – Objawieniem ligi w tym momencie na pewno nie jesteśmy. Nasza forma pozostawia wiele do życzenia, to, co było, to jest temat zamknięty. Myślę, że my musimy o tym najszybciej zapomnieć, teraz jest tylko play-off, w którym piszemy nową historię i na razie te pierwsze strony nie wyglądają za fajnie – mówi Żurek.

Zapowiada, że on i jego koledzy jeszcze spróbują się odbudować w tym sezonie – Powalczymy, czy z ZAKSĄ, czy w późniejszej rundzie, w której będziemy mieć zespoły w naszym zasięgu. Teraz musimy wrócić do Olsztyna i postawić wszystko na jednej szali, by zagrać jak najlepszy mecz w następną niedzielę, a co będzie dalej, to zobaczymy. Liczy się pierwszy punkt w meczu w niedzielę i nad tym musimy pracować – kończy swoją wypowiedź libero AZS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved