Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kadra Oranje na nadchodzący sezon reprezentacyjny

Kadra Oranje na nadchodzący sezon reprezentacyjny

fot. FIVB

Trener Holendrów, Edwin Benne, podał nazwiska dziewiętnastu zawodników powołanych do reprezentacji. Obyło się bez większych niespodzianek, wśród wybrańców znalazł się Dick Kooy, w składzie zabraknie zaś Wytze Kooisty.

Dziś Edwin Benne ogłosił listę zawodników, którzy po zakończeniu sezonu ligowego stawią się na zgrupowaniu kadry. Wśród nich znalazł się doskonale znany polskim kibicom przyjmujący – Dick Kooy, a także borykający się ostatnio z przepukliną Jelte Maan. Wśród powołanych na próżno natomiast szukać Wytze Kooistry, który w tym roku postanowił zrobić sobie przerwę od występów w reprezentacji. – Gra w kadrze, nieprzerwanie od 15 lat, przyniosła mi wiele radości. Choć fizycznie czuję się dobrze, to jednak obecnie miesiąc przerwy od siatkówki na rok to dla mnie za mało. Tego lata chcę odpocząć, zregenerować siły, spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, którzy dotychczas byli zawsze na drugim planie, za reprezentacją. Chcę też jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu ligowego – przyznał Kooistra, który dotychczas koszulkę Oranje przywdział aż 253 razy. Rozczarowania z powodu jego decyzji nie krył Edwin Benne. – Wytze to solidny i bardzo doświadczony gracz, który zawsze był gotów do gry w reprezentacji. Szkoda, że tym razem nas nie wesprze.

A już w maju Holendrów czekają turnieje kwalifikacyjne do przyszłorocznych mistrzostw Europy. O bilet na czempionat Starego Kontynentu powalczą oni z Chorwatami, Czarnogórcami i Rumunami. Niedługo po tym rozpoczną oni swoje zmagania w grupie E Ligi Światowej, w której ich rywalami będą Czesi, Koreańczycy i Portugalczycy.

Szeroka kadra Holendrów:Rozgrywający:
Nimir Abdelaziz, Yannick van Harskamp, Daan van Haarlem

Libero:
Gijs Jorna, Dirk Sparidans

Przyjmujący:
Thijs ter Horst, Robbert Andringa, Jelte Maan, Ewoud Gommans, Jeroen Rauwerdink, Maarten van Garderen, Dick Kooy

Środkowi:
Bas van Bemmelen, Thomas Koelewijn, Michaël Parkinson, Jasper Diefenbach

Atakujący:
Niels Klapwijk, Tony Krolis, Robin Overbeeke

źródło: inf. własna, volleyball.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved