Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Joanna Bednarczyk: Zespół z Rzeszowa jest w naszym zasięgu

Joanna Bednarczyk: Zespół z Rzeszowa jest w naszym zasięgu

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

Karpaty Krosno rozpoczynają walkę w fazie play-off o awans do ekstraklasy. Pierwszym rywalem ekipy będzie Developres Rzeszów. - Zwycięsko wyjdzie ten zespół, który zachowa więcej spokoju, koncentracji i popełni mniej błędów - przyznała Joanna Bednarczyk.

Debiutujecie w pierwszej lidze kobiet. Trzecie miejsce po rundzie zasadniczej to chyba świetny wynik, prawda?

Joanna Bednarczyk (II trener Karpat): – Tak, wynik z pewnością jest bardzo dobry, tym bardziej cieszy, że nikt nie spodziewał się, że nasz debiut w I lidze będzie tak udany.

Dobry wynik w rundzie zasadniczej niewątpliwie zwiększył wasze apetyty – zmieniły się nieco cele względem początku sezonu? Apetyt rośnie w miarę jedzenia?Na początku sezonu naszym celem było pewne utrzymanie się w lidze, jak widać ten cel został zdobyty z nawiązką. Po wykonaniu zamierzonego celu nikt z nas nie spoczął na laurach, wiadomo, że każdy chce osiągnąć jak najlepszy wynik i stawialiśmy przed sobą kolejne, wyższe cele.

Czy informacje o rozszerzeniu ORLEN Ligi i możliwości awansu aż praktycznie dwóch czy trzech zespołów też dodatkowo nakręca was do walki w play-off?

Wydaje mi się, że mamy takie zawodniczki w zespole, że nie ma potrzeby ich dodatkowo „nakręcać”, na każdy mecz dziewczyny wychodzą zmobilizowane i z wolą zwycięstwa bez względu na to, czy jest to mecz w rundzie zasadniczej, czy play-off.

Waszym najbliższym rywalem będzie ekipa z Rzeszowa. W rundzie zasadniczej rywalizacja wypadła na remis. Ten zespół jest w waszym zasięgu?

Patrząc na mecze z rundy zasadniczej, widać, że zespół z Rzeszowa jest w naszym zasięgu, jeśli zagramy swoją siatkówkę. Aby myśleć o pokonaniu ekipy z Rzeszowa, na pewno musimy wygrać przynajmniej jeden mecz na terenie rywala, jeśli temu podołamy, z pewnością będzie to dobry wynik i doda nam to pewności siebie przed meczami w Krośnie.

Na pewno sporo czasu poświeciliście na analizę rywalek i swojej gry. Nad jakimi elementami pracowaliście głównie w ostatnich dniach? I jak wyglądały te przygotowania do fazy play-off?

Do meczów w fazie play-off przygotowujemy się tak jak do każdego innego meczu, może z tą małą różnicą, że był szerszy materiał do analizy.

Co twoim zdaniem będzie najważniejsze w pojedynkach z ekipą z Rzeszowa? Co może przechylić szalę zwycięstwa na waszą korzyść?

Z pojedynku dwóch wyrównanych zespołów zwycięsko wyjdzie ten, który zachowa więcej spokoju, koncentracji i popełni mniej błędów.

Co jest najmocniejszą stroną waszych rywalek?

Na pewno ich siła ataku, więc w naszym zespole blok i obrona będzie miała pełne ręce/nogi roboty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved