Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Angelika Wardęga: Drugiego spotkania po prostu szkoda

Angelika Wardęga: Drugiego spotkania po prostu szkoda

W grupie 2. II ligi kobiet jedną z par stworzyły teamy z Opola i Pszczyny, które w pierwszych meczach play-off podzieliły się zwycięstwami. - Zmarnowałyśmy szansę na przywiezienie z Opola dwóch wygranych - uznała skrzydłowa PLKS-u, Angelika Wardęga.

W premierowych spotkaniach play-off w grupie 2. pomiędzy SMS-em LO2 Opole a PLKS-em Pszczyna Jastrzębie Borynia oba zespoły zanotowały po jednej wygranej. W pierwszym meczu w Opolu 3:1 zwyciężyły podopieczne Jarosława Bodysa, natomiast w pojedynku numer dwa, po pięciosetowej batalii, lepsze okazały się gospodynie. – Wygrałyśmy jeden mecz, więc zrealizowałyśmy plan minimum – powiedziała siatkarka PLKS-u, Angelika Wardęga.

Po fazie zasadniczej ekipa z Pszczyny zajmowała trzecią lokatę z dorobkiem 53 punktów, natomiast ich rywalki z dwoma oczkami więcej okupowały drugą pozycję. Opolanki przez dużą część sezonu wygrywały mecz za meczem, przez kilka kolejek zajmowały nawet pozycję liderek grupy 2., jednak w spotkaniach z PLKS-em nie potrafiły odnieść zwycięstwa. Ten mały „kompleks” SMS-u stawiał w roli delikatnego faworyta właśnie siatkarki trenera Bodysa. – Mecze w fazie play-off rządzą się swoimi prawami, dlatego też nie powinniśmy rozpamiętywać rundy zasadniczej. Po części jednak w pamięci pozostały wygrane mecze z SMS-em i to mogło się przyczynić do większego komfortu gry na wyjeździe – przyznała Wardęga.

Pierwszy mecz opolsko-pszczyńskiej konfrontacji lepiej zaczął się dla zawodniczek Patryka Fogla, które wygrały 25:20. W kolejnych partiach pszczynianki prezentowały się już lepiej i z seta na set ich gra ulegała wyraźnej poprawie. Kibice najbardziej zaciętą walkę zobaczyli w drugiej partii, w której PLKS wygrał dopiero 26:24. W kolejnych setach przyjezdne wygrywały już pewniej. – W pierwszym secie prowadziłyśmy kilkoma oczkami i zdarzył nam się dość spory przestój. Z każdym kolejnym setem popełniałyśmy mniej błędów i byłyśmy bardziej skuteczne w ataku. Zagrałyśmy razem, całym zespołem i to przyniosło efekt – oceniła skrzydłowa z Pszczyny.

Niedzielny mecz tych zespołów był już zdecydowanie inny. Przyjezdne objęły prowadzenie 1:0, a później 2:1 w setach i miały okazję wywieźć ze specyficznej hali w Opolu dwa niezwykle cenne zwycięstwa. Siatkarkom z województwa śląskiego nie udało się jednak postawić kropki nad i, a o końcowym zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. W nim, po niezwykle zaciętej grze, lepsze okazały się dziewczyny z Opolszczyzny, które wygrały 18:16 i doprowadziły do remisu w rywalizacji play-off. – Niedzielny mecz przegrałyśmy w tie-breaku, prowadząc w tym secie 12:9, a wcześniej w całym meczu 2:1 w setach. Tutaj pozostał nam bardzo duży niedosyt. Mecz zaczęłyśmy dobrze, jednak skończyłyśmy gorzej. Zmarnowałyśmy szansę i nie przywiozłyśmy dwóch wygranych z Opola. Szkoda tego spotkania, bo co innego przegrać 0:3 po siatkarskim laniu, którego nie ma co rozpamiętywać, a co innego przegrać w tie-breaku, prowadząc w nim trzema oczkami i mając piłkę meczową. Na pewno cieszymy się z wygranej na wyjeździe, ale drugiego spotkania po prostu szkoda – opowiedziała Angelika Wardęga.

Opolanki są jedną z młodszych ekip w rozgrywkach II ligi, jednak jak pokazują tegoroczne wyniki, podopieczne Patryka Fogla nie mają żadnych kompleksów w starciach ze starszymi i bardziej doświadczonymi zespołami. Teraz przed SMS-em kolejny ważny egzamin – wyjazdowe mecze z PLKS-em. Ogranie na ligowych parkietach oraz własne boisko na pewno będą w tych pojedynkach atutami pszczynianek. – SMS Opole to młody i waleczny zespół i jak widać nie straszne im ciut starsze koleżanki zza siatki. Czekają nas dwa mecze w pszczyńskiej hali, która jest dużo większa od obiektu w Opolu i to na pewno jest naszym atutem. Jak to wykorzystamy, okaże się 22 i 23 marca – zakończyła zawodniczka z Pszczyny.