Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wrocławianki nie zamierzają lekceważyć zespołu z Muszyny

Wrocławianki nie zamierzają lekceważyć zespołu z Muszyny

fot. Łukasz Krzywański

- Przede wszystkim ten zespół prezentuje coraz wyższą formę i z biegiem czasu gra coraz lepiej. Występują tam dobre zawodniczki, więc spodziewam się niełatwych spotkań z tym przeciwnikiem - mówi o rywalu w play-off libero Impela Dorota Medyńska.

Muszyna to bardzo wymagający przeciwnik. Pokazała to w ostatnich meczach, pokonując w Pucharze Polski Atom Trefl Sopot oraz Dąbrowę Górniczą. Znamy nasze przeciwniczki bardzo dobrze. W tym sezonie nie raz z nimi grałyśmy. Na pewno podejdziemy do tych meczów z pełnym zaangażowaniem i mam nadzieję, że tak jak we wcześniejszych spotkaniach wynik będzie korzystny dla nas – mówi Agnieszka Kąkolewska, środkowa Impela. Wrocławianki w poniedziałek w hali Orbita (godz. 19) rozegrają z Muszynianką Polskim Cukrem Muszyna pierwszy mecz fazy play-off tegorocznego sezonu ORLEN Ligi.

Chociaż podopieczne Bogdana Serwińskiego rundę zasadniczą zakończyły dopiero na szóstej pozycji, to swoimi występami w tegorocznej edycji Pucharu Polski udowodniły, że nadal zaliczają się do krajowej czołówki. „Mineralne” od 2008 roku kończą rozgrywki ligowe, jak i Pucharu Polski w pierwszej trójce. – Przede wszystkim ten zespół prezentuje coraz wyższą formę i z biegiem czasu gra coraz lepiej. Występują tam dobre zawodniczki, więc spodziewam się niełatwych spotkań z tym przeciwnikiem – zapowiada libero Impela Dorota Medyńska.

Czterokrotny mistrz Polski oraz sześciokrotny uczestnik Ligi Mistrzyń i triumfator Pucharu CEV 2013 praktycznie każdą pozycję ma solidnie obsadzoną. – W swoich szeregach Muszyna ma kilka dziewczyn, które dysponują solidną zagrywką, więc w przyjęciu musimy być skoncentrowane, żeby nie ułatwiać im gry blokiem – przypomina wrocławska przyjmująca Ewelina Sieczka. Optymizmem wrocławskich kibiców przed początkiem rywalizacji w play-off napawa fakt, iż Muszynianka w tym sezonie jeszcze z Impelem nie wygrała. W rundzie zasadniczej dwukrotnie mu uległa: 2:3 i 1:3.źródło: gazetawroclawska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved